5.6 C
Скопје
недела, март 24, 2019

Словенските народи во минатото се идентификувале со Александар Македонски

Македонија и македонскиот народ низ вековите постојано биле поистоветувани со Александар Македонски и со другите древномакедонски кралеви. За тоа има стотици записи, од кои...

„Смарт канта“ и „железни опинци“: Изумите на власта беа мета за потсмев на „Златна...

Бидејќи годинава се измислија многу работи, се измисли и Фонд за иновации и ние решивме да аплицираме таму како тим на Златна буба мара...

Гинеколозите се фатиле за глава кога ја пораѓале Александра – очекувала близнаци, а се...

23-годишната Александра Кимова дознала дека чека бебе и била пресреќна. Бременоста се одвивала во ред, но на породувањето и докторите се фатиле за глава. Оваа...

Куче поумно од луѓе: Културно чека полицаецот да даде знак за да ја премине...

Секојдневно се жалиме за тоа колку граѓаните во нашиот град немаат сообраќајна култура и поради тоа постојано некаде доцниме и сме нервозни, па фрустрацијата...

ФОТО: Конечно откриена тајната: Како камените плочи од Стоунхенџ патувале 230 километри по копно?

Стоунхенџ е една од најпознатите и најмистериозните градби кои некогаш постоеле на Земјата, од многу очигледни причини. Оваа структура се наоѓа во Англија, но...

Како да “преживеете” во фирма со лоша атмосфера?

Бидејќи човекот е социјално суштество и во природата ни е да тежнееме да се дружиме со други луѓе. На различни начини вклучени сме во...

Вака фаталната Сол Перез прослави 4 милиони следбеници на Инстаграм

Атрактивна аргентинска ТВ водителка која важи за една од најсексапилните презентерки на временска прогноза, жешката Сол Перез, со провокативни фотографии го прослави 4-милионитиот следбеник...

Формата на вашите стапала зборува за тоа каква сте личност

Читањето на личноста од стапалата е пракса која во Кина и Индија се практикува илјадници години, а корените ги влече од верувањата дека нашите...

Се сеќавате ли на Сара Кеј? Најубавиот спомен од нашето детство

Колкумина од вас се сеќаваат на слатките сликички и стихови со Сара Кеј? Ги паметите ли уште убавите стихови? Не ти праќам цвет кој брзо...

Револуција во медицината или Божјо чудо: Бебе извадено од стомакот на мајката, оперирано, па...

Бремената Бетан Симпсон беше подложена на револуционерен метод досега незабележан во медицината. Нејзиното бебе беше извадено од стомакот за да биде излечено, а потоа докторите...


Популарно