15 C
Скопје
вторник, септември 25, 2018

ВИДЕО: Од 1 до 91 година – сите трансформации на кралицата Елизабета II

Елизабета II (англ. Elizabeth II) цело име: Елизабета Александра Мери Виндзор (р. 21 април 1926) — кралица на шеснаесет независни држави и нивни прекуморски...

Научниците открија зашто треба почесто да пиете пиво

Истражувањата на научниците од универзитетот во Ајдахо откриваат дека пивото може да помогне во борбата против најозогласената болест на денешницата-карциномот. Научниците открија дека состојката која...

За неколку секунди уништија Ферари вредно 220.000 евра, причината за тоа е неверојатна! (ВИДЕО)

Еден милионер не ги доставил навреме документите за сопственост на својот автомобил, а поради сомнеж дека возилото е украдено, британската полиција одлучила по протокол...

Продаваше вода од виршли и докажа дека луѓето се будали

Уметник од Ванкувер на луѓето им продаваше „хот-дог вода“ и тоа за цена од 38 долари за шишенце, со цел да докаже дека сите...

Животот е прекраток за да ги уверувате луѓето колку вредите

Утре, штом се разбудите направете го ова. Прашајте се каде ја давате својата љубов и енергија? Дали тие луѓе го заслужуваат тоа? Престанете да одите...

Карлеуша брутално удри по селекторот на српската репрезентација – еве што му порача (ФОТО)

Јелена Карлеуша не се воздржа и веднаш даде свој коментар во врска со мечот кој бурно го следеше целиот свет вчеравечер во Русија. Имено пејачката...

Над 2.200 срби измамени од туристичка агенција за аранжмани во Грција

Српската туристичка агенција „САБ травел“, која пред неколку дена беше затворена, потпишала со граѓани 3.572 договори  за патувања, кои требале да се реализираат до...

ВИДЕО: 8 чудесни Coca Cola трикови што мора да ги погледнете

Сигурно сте слушнале за трикот со Кока-Кола и ментол бонбона, но постојат уште многу трикови со еден од најубавите газирани сокови во кои нема...

Фејсбук ни ги отвора очите на сликите кај што сме случајно замижани

Фејсбук објави извештаи во кои, меѓу другото, се открива и дека преку сопствена вештачка интелигенција може да менува слики, на кои изгледаме „заспано”, односно во...

Христијанска етика: Песочен замок

Митрополит Пимен Европски Сите го знаеја Т. Џ. Припаѓаше секаде ама и никаде. Сите сметаа на него, но никој премногу. Со никого се немаше замерено....

Популарно