-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019

Дали бразилската политичарка со фустанот ги прекрши правилата за облекување?

Бившата градоначалничка на бразилското гратче Бомбинхаса, Ана Паула да Силва, позната како Паулина, присуствуваше на собраниската седница во Санта Катерина, каде со својот моден...

Магичните броеви на Нострдамус: Замисли прашање, одговорот ќе те одбере тебе!

Мишел де Нотр Дам, познат како Нострадамус, бил астролог, лекар и алхемичар, но станал познат во целиотсвет благодарение на неговото претскажување. Неговите предвидувања се...

Цела Хрватска гневна на сопругата на фудбалската ѕвезда: Преку анкета праша дали да ја...

Сопругата на хрватскиот репрезентативец Домогој Вида деновиве е во центарот на вниманието во Хрватска откако предизвика гнев во јавноста. Убавата Ивана Вида која се прослави...

Има Даунов синдром и на само 14 години е успешна манекенка: Нејзиното животно мото...

14-годишната Џорџа Траеберт од Бразил станала модел откако нејзината мајка објави фотографија на социјалните мрежи. Навистина, такви работи често се случуваат, меѓутоа Џорџа не е...

Не пишувајте вакви статуси на Фејсбук, изгледате патетично

Разликата меѓу тоа да се биде патетичен офлајн и да си патетичен онлајн е во тоа колку луѓе ќе сфатат дека некој е патетичен....

Апликација за поголема контрола врз тоа што децата го гледаат на Јутјуб

На пазарот се појави нова апликација – „YouTube Kids“, која на родителите им овозможува поголема контрола врз сѐ она што децата гледаат на Јутјуб. Содржината, која...

5 европски градови кои се прекрасни во зима

Иако голем дел од луѓето го преферираат летото за патување, сепак зимата носи своја магија. Покрај божиќните маркети, многу градови изгледаат прекрасно во зима. 1...

Ог Мандино: Не постои човек кој може другите да ги лаже, колку што може...

Аугустин Ог Мандино е американски писател, најпознат по своето дело „Најголемиот трговец на светот“. Неговите книги се продадени во повеќе од 50 милиони копии...

130 килограми е потежок и пола метар повисок од својата сопруга: Објавија фотографија за...

Познатиот исландски глумец Тор Бјорнсон се прослави ширум светот по главната улога Грегор Планина во хит серијата „Игра на престолот“ а на публиката и...

Лола Астанова – атрактивната пијанистка која го освои срцето на Стјепан од 2Cellos

Лола Астанова е врвна пијанистка која покрај со својот талент, привлекува големо внимание и со својот атрактивен изглед. 34-годишната музичарка моментално е во брак...


Популарно