31 C
Скопје
недела, септември 23, 2018

Момци, ве поздрави Кејтлин – уште една секси принцеза од социјалните мрежи

Американската убавица Кејтлин Андерсон е позната принцеза на социјалните мрежи која се прослави преку страниците на славното списание Playboy. A photo posted by Kaitlynn Anderson...

За три фотки дневно на Инстаграм и крстарење кај Карибите – плата од 65.000...

Компанијата за организирање на туристички крастарење „Ројал Карибиан“ бара професионално ангажиран „човек за одмор“, чија единствена задача ќе биде за време на турите да...

Фотографиите кои испишаа фотографска историја

Од макро-приказ на пајак до првата подводна колор фотографија, овие пионерски фотографски кадри испишаа историја на истражувачкиот дух. Oд првото патување на Северниот пол, до...

ШОКАНТНО: Нови докази за потонувањето на Титаник – сантата мраз не е причината?

Експерти дошле до нови сознанија за причината за потонувањето на Титаник во април 1912 година во Атлантикот, при што животот го загубија над 1500...

Прва снимка од ретката дух-ајкула, риба постара и од диносаурусите

Вид риба наречена химера се има појавено на Земјата пред диносаурусите, ама досега не била снимена на камера. Првата снимка е направена во 2009...

Најпопуларно на Инстаграм: Селена Гомез и Роналдо владеат на социјалната мрежа

Социјалната мрежа за споделување на фотографии и видеа, Instagram, ја објави статистиката за годинава што изминува. Подолу прочитајте кои се најпопуларните личности и најлајкуваните...

Го копира Снепчет: Инстаграм воведе приватни пораки кои „исчезнуваат“

Во борбата за превласт со светот на социјалните медиуми, важи правилото „ако не можеш да ги победиш, приклучи им се“. Токму тоа го направи Инстаграм...

Нова заразна игра на „Гугл“ се шири на интернет!

Иако можеби цртањето не е ваша јака страна, новата игра на „Гугл“ би можела да ви претставува интересна забава. Станува збор за играта „Quick, draw!“...

Amazon Video наскоро достапна глобално, дали и Македонија ќе биде дел од пазарот?

Сериите и филмовите на Amazon Video наскоро ќе бидат достапни насекаде. Телевизијата долго време служи како дополнителна мотивација за купувачите да се преплатат на...

ФОТО: Откријте дали сте перверзни – Што гледате на фотографијата?

Човечкиот мозок е способен да види две слики во една, но несвесно одбира една. Таа доминантната која ја избираме се темели на нашите искуства. Што...

Популарно