9 C
Скопје
четврток, март 21, 2019

СКАНДАЛОЗНО: 4 часа без вест! Редакцијата на јавно.мк спие

СКАНДАЛОЗНО: 4 часа без вест! Редакцијата на јавно.мк спие По рекција на читателите, членовите на редакцијата ги оставија на страна готвените јадења од страна на...

Штип: Украде 38 чоколади од 300 грама во маркет! (ВИДЕО)

Крадењето во поголемите маркети стана секојдневен проблем. На снимка од еден од најголемите маркети во Штип, може да видите како крадецот однесе 38 чоколади „Милка“...

Возниот парк на Марк Цукерберг: Погледнете што вози газдата на Фејсбук (ВИДЕО)

Ако очекувате луксузни автомобили, со оглед на неговото стекнато богатство, ќе се изненадите од миксот на марки, модели и цени. Од возниот парк на сопственикот...

Животни лекции кои можеме да ги научиме од „Алхемичарот“ на Пауло Коељо

„Алхемичарот“ е една од најпопуларните книги во светот, но и во Македонија. Оваа приказна нѐ воведува во длабочините на човековата душа и човековиот живот....

Зашто сме таму кај што сме (СТАТУС НА ДЕНОТ)

Мизерни услови за работа, преполни чекални, прегледи милион, никаков ред и поредок, се напаѓа медицински персонал, нереализирани ветувања со години и никакви реакции, а...

Симулација: Вака реално би изгледало ако џиновски астероид удри во океан на Земјата

Научниците изработија компјутерска симулација од евентуалниот спектакуларен удар од некој џиновски астероид во некој од океаните на нашата планета, базирана на конкретни научни истражувања. Видеото...

Свадбени ора: Топтан, паланечка тројка, ама и Despacito (ВИДЕО)

Македонската дијаспора во Канада растура во „традиционален“ стил на хитот „Despacito“. Овие се пишани како „македонските златни девојки“, кои рокаат во „Свети Димитрија Солунски“,...

Мапа со буквалните значења на имињата од сите држави на светот

Мапата е направена од Credit Card Compare и на сите пасионирани авантуристи и патувачи им нуди една поинаква перцепција на светот и им ги...

Ако не престане со објавување жешки и секси фотки – ќе лета од работа

Сексапилната полицајка Адријана Колечар од страна на полицијата во Дрезден, каде што е вработена, доби ултиматум или да се откаже од секси позите на...

Модерно време: Детство со телефони во рака

Кога детето би одело во коцкарница или кладилница постојано, родителите навистина би се загрижиле. Но, кога децата постојано седат на телефоните и таблетите, родителите...


Популарно