29.8 C
Скопје
понеделник, септември 16, 2019

Штипски актуелности: Со чочек и сечење на црвена лента свечено беше пуштено во употреба...

Штип, 25.04.208 г. Со чочек и сечење на црвена лента свечено беше пуштено во употреба новото триаголниче :) Извор: Штипски актуелности

Видео: Откриена хрваската тајната за успехот :)

Секој тим си има своја тајна тактика и формула за успех. Се разбира, важна е и поддршката од публиката. Ако мислите дека врвот го достигна...

Не издржа: Карлеуша на денот на својот роденден го посети гробот на својата мајка-...

Пејачката Јелена Карлеуша денеска го прославува својот 41 роденден. Ова е прв роденден без својата мајка, па затоа реши во длабока болка да го посети...

Кога е време да ја напуштите работата?

Веднаш штом почнете да размислувате да ја напуштите работата, може да биде корисно да разговарате со вашиот менаџер, особено ако имате добар однос со...

(Видео) Кога пејачката ќе откачи повеќе од свадбарите

Балканот со неверување и мешавина од шок и смеење реагираше на хит видеото кое се прошири со брзина на светлината на разни балкански групи...

Стигна нова реакција на „Фејсбук“: Знаете ли што значи виолетов цвет?

А зошто токму сега се најде виолетовиот цвет меѓу реакциите? Дали забележавте виолетво цвет во емотиконите на Фејсбук? Покрај смајли, срциња, цветови, кармини, штикли, круни,...

Кратко анимирано видео кое покажува како општеството ни ја уништува креативноста

Уште од детството, општеството ни кажува што да правиме: училиште, работа, воспитување на децата. Се работи за бескрајна низа постапки кои мораме да ги...

Две магични зборчиња кои треба да ги употребувате годинава: Ќе ви донесат голем успех

Можеби сте ги запишале вашите нови новогодишни одлуки. Можеби во списокот се повторуваат и дел од минатогодишните кои не успеавте да ги остварите. Дали си...

(ВИДЕО) Ефикасно: Погледнете како да го одмрзнете ветробранското стакло за 1 минута

Чистењето на ледот од ветробранското стакло на автомобилот знае да биде една од најдосадните работи во зима. Сепак постои едноставен начин да се победи...

Game of Thrones манија во САД – сè повеќе бебиња добиваат имиња на ликовите...

Според најновите статистички податоци кои ги објави американската Управа за социјално осигурување, над 4.500 американски бебиња минатата година добиле лични имиња поврзани со планетарно...

Популарно