24 C
Скопје
понеделник, септември 24, 2018

Валандовско-удовската акција на ВМРО во 1915

Валандовската афера, позната како Валандовска акција или Валандовско-удовска акција, била вооружен напад на Внатрешната македонска револуционерна организација (ВМРО),извршен на 20 март 1915 година против...

Го гледал некој порно клипот од македонската фолк пејачка?

Регионот пред повеќе од десеттина години на нозе го крена порно филмот на тогаш и не толку славната и популарна хрватска пејачка Северина Вучковиќ....

Невиноста ја загубив на 12 години и од тогаш само на секс размислувам: Чешката...

Чешката биатлонка Габриела Коукалова го потресе светот откако во својата автобиографија објави шокирачки податоци околу нејзиниот живот. Освојувачката на сребрен медал во на ЗОИ во...

Оваа петгодишна Русинка е прогласена за најубаво девојче на светот

Наследничка на Тилан Блонду од Франција и Кристина Пименова од Русија, носителки на титулата „најубавото девојче на светот“, е петгодишната Русинка Анастасија Књажева. Тилан, која...

ВИДЕО: Најдобрите потези и голови на Роналдо во сезоната 2017/2018

Видео компилација од најдобрите потези и голови на Роналдо во сезоната 2017/2018 Извор: Lorenzo F7

Македонскиот волк од Аркадија до денес

МАКЕДОНЦИТЕ И ВОЛКОТ Во книгата The Glory of Generositie е претставен грбот на принцот на Ематија – Македон. Книгата е дел од приватната колекција на...

Нов „луд” тренд го тресе светот: Погледнете како вистински се пие (Видео)

Познатиот американски пролетен распуст во последниве неколку дена ја доживува својата најлуда фаза, а забавите се доказ за истото. Тие се повеќе и повеќе...

Едно од најгледаните Ex-Yu видеа: Моментот кога возачот му ги „потфати” прстите на Тито

Станува збор за случка од далечната 1976, кога Тито бил во посета на Шведска. Кога стигнал таму, при излегување од вратата се фатил за...

Падна Влада.мк!

Падна Влада.мк - официјалниот сајт на Владата на Република Македонија. Првичните информации, според твитер заедницата се дека бил извршен брз хакерски напад од страна на...

Штипски актуелности: Со чочек и сечење на црвена лента свечено беше пуштено во употреба...

Штип, 25.04.208 г. Со чочек и сечење на црвена лента свечено беше пуштено во употреба новото триаголниче :) Извор: Штипски актуелности

Популарно