-6 C
Скопје
недела, февруари 24, 2019

Куче поумно од луѓе: Културно чека полицаецот да даде знак за да ја премине...

Секојдневно се жалиме за тоа колку граѓаните во нашиот град немаат сообраќајна култура и поради тоа постојано некаде доцниме и сме нервозни, па фрустрацијата...

ФОТО: Конечно откриена тајната: Како камените плочи од Стоунхенџ патувале 230 километри по копно?

Стоунхенџ е една од најпознатите и најмистериозните градби кои некогаш постоеле на Земјата, од многу очигледни причини. Оваа структура се наоѓа во Англија, но...

Како да “преживеете” во фирма со лоша атмосфера?

Бидејќи човекот е социјално суштество и во природата ни е да тежнееме да се дружиме со други луѓе. На различни начини вклучени сме во...

Вака фаталната Сол Перез прослави 4 милиони следбеници на Инстаграм

Атрактивна аргентинска ТВ водителка која важи за една од најсексапилните презентерки на временска прогноза, жешката Сол Перез, со провокативни фотографии го прослави 4-милионитиот следбеник...

Формата на вашите стапала зборува за тоа каква сте личност

Читањето на личноста од стапалата е пракса која во Кина и Индија се практикува илјадници години, а корените ги влече од верувањата дека нашите...

Се сеќавате ли на Сара Кеј? Најубавиот спомен од нашето детство

Колкумина од вас се сеќаваат на слатките сликички и стихови со Сара Кеј? Ги паметите ли уште убавите стихови? Не ти праќам цвет кој брзо...

Револуција во медицината или Божјо чудо: Бебе извадено од стомакот на мајката, оперирано, па...

Бремената Бетан Симпсон беше подложена на револуционерен метод досега незабележан во медицината. Нејзиното бебе беше извадено од стомакот за да биде излечено, а потоа докторите...

Освои над 1 милион долари на лотарија, па сакаше да го сокрие идентитетот

Јамајканецот кој на лотарија освои 158 милиони јамајкански долари (околу 1,17 милиони американски долари), на доделувањето на симболичниот чек од добивката се појави со...

Мудрата мисла на Ошо која ќе ви ја промени перцепцијата на животот

На поставеното прашање за време на едно интервју во САД – „Дали имате животна филозофија?“, Ошо одговорил: Немам животна филозофија. Јас го имам својот...

Програмер нашол маана на банкомат и си повлекол еден милион долари

Незадоволен банкарски програмер ја открива совршената шема за да направи банкомат да исфрла пари безусловно. Звучи како некој филм, но ова е вистина. Кинеските...


Популарно