-2 C
Скопје
недела, февруари 17, 2019

Се сеќавате ли на Сара Кеј? Најубавиот спомен од нашето детство

Колкумина од вас се сеќаваат на слатките сликички и стихови со Сара Кеј? Ги паметите ли уште убавите стихови? Не ти праќам цвет кој брзо...

Револуција во медицината или Божјо чудо: Бебе извадено од стомакот на мајката, оперирано, па...

Бремената Бетан Симпсон беше подложена на револуционерен метод досега незабележан во медицината. Нејзиното бебе беше извадено од стомакот за да биде излечено, а потоа докторите...

Освои над 1 милион долари на лотарија, па сакаше да го сокрие идентитетот

Јамајканецот кој на лотарија освои 158 милиони јамајкански долари (околу 1,17 милиони американски долари), на доделувањето на симболичниот чек од добивката се појави со...

Мудрата мисла на Ошо која ќе ви ја промени перцепцијата на животот

На поставеното прашање за време на едно интервју во САД – „Дали имате животна филозофија?“, Ошо одговорил: Немам животна филозофија. Јас го имам својот...

Програмер нашол маана на банкомат и си повлекол еден милион долари

Незадоволен банкарски програмер ја открива совршената шема за да направи банкомат да исфрла пари безусловно. Звучи како некој филм, но ова е вистина. Кинеските...

Дали бразилската политичарка со фустанот ги прекрши правилата за облекување?

Бившата градоначалничка на бразилското гратче Бомбинхаса, Ана Паула да Силва, позната како Паулина, присуствуваше на собраниската седница во Санта Катерина, каде со својот моден...

Магичните броеви на Нострдамус: Замисли прашање, одговорот ќе те одбере тебе!

Мишел де Нотр Дам, познат како Нострадамус, бил астролог, лекар и алхемичар, но станал познат во целиотсвет благодарение на неговото претскажување. Неговите предвидувања се...

Цела Хрватска гневна на сопругата на фудбалската ѕвезда: Преку анкета праша дали да ја...

Сопругата на хрватскиот репрезентативец Домогој Вида деновиве е во центарот на вниманието во Хрватска откако предизвика гнев во јавноста. Убавата Ивана Вида која се прослави...

Има Даунов синдром и на само 14 години е успешна манекенка: Нејзиното животно мото...

14-годишната Џорџа Траеберт од Бразил станала модел откако нејзината мајка објави фотографија на социјалните мрежи. Навистина, такви работи често се случуваат, меѓутоа Џорџа не е...

Не пишувајте вакви статуси на Фејсбук, изгледате патетично

Разликата меѓу тоа да се биде патетичен офлајн и да си патетичен онлајн е во тоа колку луѓе ќе сфатат дека некој е патетичен....


Популарно