22 C
Скопје
вторник, август 4, 2020

Tuned – Фејсбук апликација дизајнирана специјално за парови

Тимот на секторот New Product Experimentation од технолошкиот џин Facebook дизајнираше апликација наречена Tuned, која е специјално наменета за парови. Намената на оваа апликација е...

ЈАВНО Фељтон: Волшебна Македонија (3 дел) Македонците и волкот

Секој петок на нашата страница можете да го читате фељтонот „Волшебна Македонија“. Пишува м-р Никола Ристевски, уредник на ЛОЗА (www.loza.com.mk) Фељтон на ЈАВНО: Волшебна Македонија Мaкедонците...

Православен календар: Светиот свештеномаченик Климент, епископ Римски Календар

Житие: Роден е во Рим, од царскирод, современик на апостолите. Мајка му и неговите двајца браќа пловејќи по морето беа разнесени на разни страни, а...

ЈАВНО Фељтон: Волшебна Македонија (2 дел) За Александар Македонецот

Секој петок на нашата страница можете да го читате фељтонот „Волшебна Македонија“. Пишува м-р Никола Ристевски, уредник на ЛОЗА (www.loza.com.mk) Фељтон на ЈАВНО: Волшебна Македонија За...

Верувале или не: Земал банана и со селотејп ја залепил на ѕид, а сега...

Неверојатно уметничко дело изложено во една галерија во Мајами ќе биде продадено за дури 120.000 долари. Сето тоа би било во ред да не беше...

Улови пирана и ја „понуди“ со челична жица – погледнете што направи рибата (Видео)

Бразилски рибар улови примерок од озлогласената риба пирана, па реши да проба да види што ќе направи и како ќе реагира рибата ако челична...

Како ќе се извлече овој камионџија? Навигацијата го однела во тесна уличка, па сега...

Сарајлиите кои утрово во близната на Католичкиот богословски факултет забелажале чудна сцена, биле сведоци на истата. Големиот камион заглавил во тесна уличка и веќе подолго...

СЛЕП ПЕНЗИОНЕР САМ СИ ИЗГРАДИЛ КУЌА: Кучето му бил единствен помошник, а имало и...

Русинот Владимир Крисанов, слеп пензионер од селото Зарицки во областа Разан, решил да изгради нова куќа со своето куче Дик, затоа што неговата стара...

Го продале цел имот и со двете децата се преселиле да живеат во автобус

Австралискиот брачен пар Џед Хрис и Марта Ровик го продале сиот имот кој го поседуваат и заедно со двете мали деца се преселиле да...

ЈАВНО Фељтон: Волшебна Македонија (1 дел) Живиот бит на Македонскиот мит

Во следните неколку месеци, секој петок на нашата страница ќе можете да го читате фељтонот „Волшебна Македонија“. Пишува м-р Никола Ристевски, уредник на ЛОЗА...

Популарно