8 C
Скопје
среда, ноември 14, 2018

Правила кои треба да ги почитувате ако одите на состанок во 30-тите години

Состаноците во 30 - тите години може да изгледаат тешко. Веќе се чувствувате удобно со вашата осаменост, пријателите, работата и монотонијата... Наоѓањето на време...

7 причини зашто еден маж би одбил секс

Низ годините сме слушнале многу пати дека мажите мислат главно за секс и тоа го прават на секои 3 до 5 секунди. Кога сепак,...

Василица, денот кога создадовме нова семејна традиција со пријателите

Во мојот дом традиционално се крши лепче на Бадник. Се собираме околу трпезата, татко ми ги дели парчињата и уживаме во семејната атмосфера, бидејќи...

Баба по грешка предизвика паника и општ хаос на аеродром

65-годишна баба случајно предизвикала паника и општ хаос на аеродромот во Бризбејн со тоа што куферот го назначила со „Bomb to Brisbane“ (Бомба за...

ВИДЕО: Не им кажале да не излегуваат од кола: Гепардите почнаа да го ловат...

Во холандскиот сафари парк Beekse Bergen се случи инцидент во кој за малку ќе настрадаше цело француско семејство, сопругот со сопругата и двете деца,...

(Видео) Златан може СЕ, па дури и – да ја предвидува иднината!

Ибрахимовиќ во САД продолжува во свој стил, како на теренот така и надвор од него! Швеѓанецот е познат по своите активности надвор од теренот, а...

Утре во продажба нов и последен бран на билети за Златна бубамара

Организаторот на манифестацијата „Златна бубамара на популарноста“ со добра вест за сите оние кои сакаат да бидат дел од истата. -Почитувани пријатели на добрата забава...

Тие знаат како се покажува отфазла без да ги блокира Инстаграм

Сите знаеме дека Инстаграм има строги правила околу покажувањето вишок гола кожа и голотија, особено оној „срамен“ дел од женските гради. Накратко, „пупките“ никогаш...

Променете го начинот на кој што живеете!

1. За почетокот на секој нов ден Кога се будите, нека првата мисла ви биде за тоа каква привилегија е да сте живи, да...

Поставете и контрола на исхраната: Овој зеленчук помага да не се прејадете, но и...

раставицата потекнува од Индија, а пред 5000години ја користеле древните народи од падините на Хималаите. Освен што е добар за вашето здравје, овој зеленчук...

Популарно