4 C
Скопје
четврток, јануари 24, 2019

Најсилните луѓе ги водат своите битки во тишина

Најсилните луѓе се оние кои се борат во тишина. Најсилните луѓе се најчувствителни, најмногу плачат, а сепак никој не знае што преживуваат.   Сето тоа го...

Револуција на Xiaomi: Претставен првиот флексибилен смартфон со двоен преклоп

Кинескиот технолошки гигант од светот на мобилната телефонија „Xiaomi“ го лансираше својот прв флексибилен паметен телефон преку видео кое на социјалната платформа Weibo го...

Шокантна снимка: Зошто овие луѓе лазат на улица со фреквентен сообраќај? (Видео)

Во објаснувањето на скандалозното видео кое се споделува на социјалните мрежи се вели дека на снимката се кинески работници кои се принудени да ползат...

Викторија Бекам користи крема направена од нејзината крв – еве колку чини

Бившата „спајсица“ и веќе етаблирана модна дизајнерка, Викторија Бекам, „списка“ 1.350 евра за новата хидрирачка крема за лице специјално изработена од нејзината крв. Сопругата на...

СЕНЗАЦИОНАЛНО ОТКРИТИЕ: Ова е вистинското лице на Исус Христос (ВИДЕО)

Торинскиот покров е, како што се верува, дел од платното во кое бил замотан Исус Христос при положувањето во гроб. Ова ленено платно е димензија...

Трчање во Сибир на -60 степени Целзиусови

Молдавскиот спортист Дмитри Волошин истрча 50 километри на екстремно студени температури. Со оглед на тоа што температурата достигна -60 степени Целзиусови во областа Ојмјаконски,...

Туристи избркани од Нов Зеланд: Британско семејство ги избезумило жителите со своето однесување (ВИДЕО)

Туристи од пеколот кои веќе со недели го тероризираат Нов Зеланд пристигнале и во тамошниот главен град Велингтон. Група Британци, членови на исто семејство, веќе...

Вечерва целосно затемнување на Месечината и Супермесечина

На крајот од овој викенд ние, земјаните, ќе имаме повторно можност да видиме еден редок природен космички феномен, кога од една страна ќе има...

Пукна брука на Водици – Скопјанец угол гол излезе од Вардар

Скопјанец кој денеска скокна по крстот во Вардар, од реката излегол целосно гол. Овој момент им паднал во очи на граѓаните кои денес присуствувале...

Големо разочарување: Бренсон откри што најдоа на дното од Сината дупка кај Белизе

Откако ги направија нуркачките истражувања на една од најатрактивните океански локации на планетата Земја, Сината дупка кај Белизе, Ричард Бренсон и научниците кои беа...

Популарно