11.8 C
Скопје
сабота, мај 25, 2019

Путин стана татко на близнаци?

Бившата руска гимнастичарка и олимпијка Алина Кабаева, која светот повеќе ја запозна како наводна долгогодишна љубовница на најмоќниот човек во Русија, претседателот Владимир Путин,...

Таа е Србинката која е на снимката што ја разниша до распад австриската влада

Политичкиот скандал кој беше предизвикан од фамозната снимка направена на Ибица на која австрискиот десничарски политичар Ханс Кристијан Штрахе договара матни зделки со наводно...

Колку чинел престојот на Асанж во амбасадата на Еквадор?

Престојот на основачот на Викиликс Џулијан Асанж во Амбасадата на Еквадор во Лондон чинел 800.000 долари, а не шест милиони евра како што претходно...

На 102 години почина Јео Минг Пеи – таткото на стаклената пирамида пред Лувр

На 102-годишна возраст почина архитектот Јео Минг Пеи, идејниот осмислувач и дизајнер на славната стаклена пирамида која е поставена пред фамозниот музеј Лувр во...

Ова ве измачува и мора да превземете нешто: Ако постојано се чувствувате уморно, дознајте...

Отидовте на спиење на време, не сте се буделе во текот на ноќта… И повторно се разбудивте како да ве тепале цела ноќ? Овие...

На гостите кои нарачале вино им послужил од најскапото – по грешка! (ФОТО)

Келнер од Манчестер по грешка на еден гостин му сервирал шише со вино кое чини 4.500 фунти (5.144 евра) , објавија од ресторанот „Хауксмур...

Game of Thrones манија во САД – сè повеќе бебиња добиваат имиња на ликовите...

Според најновите статистички податоци кои ги објави американската Управа за социјално осигурување, над 4.500 американски бебиња минатата година добиле лични имиња поврзани со планетарно...

Газда од пеколот: Ја врзал за дрво жената која му го чисти домот, причината...

Богат маж од Саудиска Арабија брутално ја казнил жената, која во неговиот дом работела како чистачка и ја врзал за дрво. Филипинката, која работела како чистачка...

Разводите најчесто се во првите пет години од бракот: Кои се најчестите причини

Во секој брак се појавуваат проблеми, меѓутоа некои сопружници ги надминуваат, додека други за жал бараат развод. Модерното општество е тука, динамичниот живот е...

Водителката на Евровизија ги надмина границите: Се појави без градник, а камерите пренесоа во...

Вечерва во Тел Авив се одржува Евровизија, која ја следи речиси половина свет во живо. Една од водителките очигледно е најхрабра од сите, па реши...

Популарно