-2 C
Скопје
недела, февруари 17, 2019

Се сеќавате ли на Сара Кеј? Најубавиот спомен од нашето детство

Колкумина од вас се сеќаваат на слатките сликички и стихови со Сара Кеј? Ги паметите ли уште убавите стихови? Не ти праќам цвет кој брзо...

Револуција во медицината или Божјо чудо: Бебе извадено од стомакот на мајката, оперирано, па...

Бремената Бетан Симпсон беше подложена на револуционерен метод досега незабележан во медицината. Нејзиното бебе беше извадено од стомакот за да биде излечено, а потоа докторите...

Освои над 1 милион долари на лотарија, па сакаше да го сокрие идентитетот

Јамајканецот кој на лотарија освои 158 милиони јамајкански долари (околу 1,17 милиони американски долари), на доделувањето на симболичниот чек од добивката се појави со...

Мудрата мисла на Ошо која ќе ви ја промени перцепцијата на животот

На поставеното прашање за време на едно интервју во САД – „Дали имате животна филозофија?“, Ошо одговорил: Немам животна филозофија. Јас го имам својот...

Бујното деколте ја оттргна од UFC рингот – денес уште важи за една од...

Секоја тешка по пет килограми – бујните гради на Линдзи Пелас биле „преголем товар“ за неа, поради кој била принудена да го напушти UFC...

Ако немаш за стан, имаш за гаража – не е сè до парите, и...

Луксузот и комодитетот на просторот за домување не е секогаш нужно врзан за парите. Да, ако ги имате доволно, ќе си го купите. Но,...

Програмер нашол маана на банкомат и си повлекол еден милион долари

Незадоволен банкарски програмер ја открива совршената шема за да направи банкомат да исфрла пари безусловно. Звучи како некој филм, но ова е вистина. Кинеските...

Дали бразилската политичарка со фустанот ги прекрши правилата за облекување?

Бившата градоначалничка на бразилското гратче Бомбинхаса, Ана Паула да Силва, позната како Паулина, присуствуваше на собраниската седница во Санта Катерина, каде со својот моден...

Виц:Еротски сон

Трпана го прашува Трпе: – Миличок, во твоите еротски соништа јас горе сум или доле? – Ти си кај мајка ти!

Нови забрани од Фејсбук: Ова не смеете да го објавувате поради голотијата

Музејот на историја и уметност во Женева соопшти дека Фејсбук забранил фотографии на делумно разголени статуи на Венера и акт на маж на колена кои...


Популарно