26.2 C
Скопје
понеделник, август 19, 2019

Во Романија воздухот и горивата имаат иста цена – кога ви ги точат на...

Снимката е направена во Романија, на една од бензиските пумпи од познат ланец бензиски во Источа Европа. Не дека кај нас не е вака,...

На извршниот директор на Apple денот му започнува во 4 часот наутро – еве...

Денот му започнува пред 4 часот наутро и првата работа што ја прави е да чита коментари од корисниците на Apple. Тоа трае цел...

Не издржа: Карлеуша на денот на својот роденден го посети гробот на својата мајка-...

Пејачката Јелена Карлеуша денеска го прославува својот 41 роденден. Ова е прв роденден без својата мајка, па затоа реши во длабока болка да го посети...

ВИДЕО: Тепачка на плажа во Улцињ – маж и жена се степале пред сите,...

На Фејсбук страницата „Црногорски времеплов“ се појавила снимка од Улцињ, која привлекла големо внимание. Во опис на видеото пишува „Еве нешто криминално од „Улцињ“, а...

ВИДЕО: Ова го можат само Русите – жена донела мечка на поводник на капење

На крајбрежјето Копер во еден град во Русија, се случила неочкувана случка. Имено, непозната жена се прошетала ни помалку ни повеќек, со мечка на поводник. Тие...

Магарешни измет – сувенир кој го купуваат туристите во Хрватска за пет евра

Туристите кои го посетуваат местото Телашчица на островот Дуги Оток на хрватското приморје, може за сувенир да си купат магарешки измет. Според сопственикот на продавницата...

Не е важно времетраењето, туку колку често одите на одмор

Според научни истражувања објавени во списанието „Студии за среќата“, постои совршена должина на одмор кој има максимален благотворен ефект врз здравјето и благосостојбата на...

Ме остави поради „Фејсбук“два дена по запросувањето, пресуди кобната реченица на мојата пријателка

Ада била пресреќна кога нејзиното момче конечно ја побарало за жена, но нивната свршувачка траела само 48 часа, и тоа поради една кобна реченица...

Бомбастичен дуел на шипка меѓу гимнастичарка и искусна бразилска стриптизерка

Нашата конечна одлука е дека дуелот заврши – нерешено. Едноставно, не можеме да пресудиме во финеси чии потези беа поимпресивни – сите беа врвна...

Фејсбук ќе им плаќа милиони долари на медиумите за да ги користи нивните вести

Фејсбук нуди милиони долари на производителите на вести за да ја користи нивната медиумска содржина во секцијата вести, за која, компанијата се надева дека...

Популарно