3 C
Скопје
петок, декември 14, 2018

Виц на денот: Полициска контрола

Полицаец застанува возач, и му бара лична карта, возачка дозвола... Меѓу другото, полицаецот прашува: - Господине, да не сте пијан? - Не. - Па, гледам дека не...

Виц на Денот: ЈАВНА КУЌА

Грк оди во јавна куќа во Амстердам и вели: – За мене едно пушење. Дамата му вели: – Господине, имате за 50 евра или за 500 евра. Гркот...

Виц на денот: Роденденски подарок

На Перо му било роденден и Мара го прашала каков поклон сака, а Перо и рекол: - Сакам пушка! - Не, не, пушка не доаѓа во...

ВИЦ НА ДЕНОТ: Животот е како сладолед !!

Животот е како сладолед! И да лижеш и да не лижеш – се топи. Затоа, подобро е да лижеш колку што можеш повеќе, така што...

Виц на денот: Плавуша на возачки испит…

Си доаѓа плавуша од возачки испит и ја прашува другата плавуша: - Не разбирам како паднав на возачки испит? Дојдов до кружниот тек, на знакот...

Виц на Денот: ВРАЌАЊЕ ВО ЖИВОТ

Избил пожар во едно болничко крило, па дошле пожарникарите и го изгаснале. Еден од пожарникарите му поднесува извештај на дежурниот лекар: – Пожарот е успешно...

Виц на денот: Перо се враќа од работа…

Се враќаат Перо и Тошо од работа. Перо му вели на Тошо: - Леле Тошо едвај чекам да си дојдам дома и да ги соблечам гаќите...

Виц: Чудната земја Македонија

Зборуваат двајца Кинези. Знаеш другар бев во една интересна земја која се се вика Македонија. Да, сум слушнал дека има таква. Бев гостин во една куќа, многу...

Виц на денот: Штедење

Некој човек секојдневно му давал на еден просјак по 200 денари. Еден ден му дал 50 денари, вториот ден исто, третиот исто. Просјакот собрал храброст и...

Виц на денот: Што се случи со Титаник?

Умирел некој црнец и оди кај Св. Петар и овој го прашува: - Чедо како се викаш? - Леонардо Ди Каприо! - одговара црнецот. - Абе ти сигурен...

Популарно