0 C
Скопје
петок, декември 14, 2018

Виц на денот: Изгребав автомобил?

Влегува тип во Лотарија и им вика на вработените: - Изгребав автомобил! - Опааа, честито г-дине! - Какво честито, кажете кај да се кријам, ме брка сопственикот на...

Виц: Потивко со ороспиите

Таткото на Зоки се враќа од работа, седнува пред телевизорот, но слуша едни карактеристични звуци од ѕидот на соседот. – Значи ми дојде преку глава...

Виц на денот: Што значи кога те чеша нешто???

Двајца другари си прават муабет: - Абе што значи кога те чеша носот? - Мислам дека ќе се скараш со некој. - А раката? - Зависи која. Или...

Виц на денот: Потивко со ороспиите…

Таткото на Зоки се враќа од работа, седнува пред телевизорот, но слуша едни карактеристични звуци од ѕидот на соседот. – Значи ми дојде преку глава...

Виц на денот: Брачна караница

Жената го тепала мажот и тој се скрил под маса.. -Искачај од под маса, пи*ка ти материна, ВЕДНАШ!! – му се дере жената. -Епа јас сум...

Виц на денот: Рамче на возачки испит?

Рамче полагал за кола. Оди во авто-школа и започнува возењето со инструкторот, по некое време инструкторот го прашува : Каков знак е овој Рамче? - 100% алумиуниум шефе.

Виц на денот: Дедо има 20-годишна девојка

Разговараат двајца старци: - Абе Славе, кога беше 20 години, одеше со 20 годишни девојки. - На 50 години одеше со 20 годишни девојки. - Сега си...

Виц на денот: Службеници

Во некое македонско министерство снемало струја, па министерот се појавил пред службениците и им наредил: - Денес бидејќи нема струја, сe ќе правите рачно. И тогаш...

Виц на денот: Златната рипка и попот

Фаќа поп златна рипка и оваа му вика: - Ако ме пуштиш ќе ти исполнам 2 желби! - Првата желба ми е: да не бидам повеќе...

Виц на денот: Вљубениот Перица

Малиот Перица бил заљубен до уши во својата учителка. Еден ден смогнал сили и решил да и признае: - Учителке јас ве сакам. - Но Перица јас не сакам...

Популарно