1 C
Скопје
петок, декември 14, 2018

Виц: Бабата и зетот

Се јавува зетот кај бабата: Ало, бабо, што правиш? Бабата: Да ти кажам право, зете, ништо. Зетот: Е да, ѓаолот ни ора ни копа.

Виц: Љубовните маки на Перо

Перо оди на доктор и му вика: – Докторе имам проблем. Водам љубов со часови, а не можам да свршам… – Полека, ќе ве излечиме… Но зошто...

Виц на денот: Пијан Битолчанец

Пијан Битолчанец се враќа дома и жена му вели: - Знајш колку е сато? Дванајсе без пет. - Седум сато е, матуф! Па дванајсе без пет колку е?

Виц: Ѓаволчето што крадело во Македонија

Слетало ѓаволче во Њу Јорк и почнало да се дере: – Ја сум ѓаволче, носам куферче и дојдов да крадам! Одма дотрчало обезбедувањето и му рекло: –...

Виц на денот: Љубовна драма

Перо се враќа од работа и ја фаќа жена си со љубовникот. – Го фаќа и го фрла низ прозор без да проговори ни збор. Следниот ден пак...

Виц на денот: Богаташ и доктор

Новокомпониран богаташ скршил нога и отишол кај приватен ортопед. - Скршена е, ќе мора да и се стави гипс - му рекол ортопедот. - Каков гипс,...

Виц на денот: Бакнеж за чоколадо…

Згодна девојка го прашува продавачот: -Колку чини ова чоколадо? Тој и намигнува и и кажува: -Едно чоколадо, еден бакнеж. -Добро, ќе земам пет парчиња, баба ќе плати.

Виц на денот: Жено изнервирај ме ???

Влав и вели на својата жена: - Жено изнервирај ме! - Зошто? - прашала жената. - Те молам изнервирај ме! - Ама зошто?? - Абе најдов во фиоката аналгин...

Виц на денот: Што дава кокошката?

-Мали Џокица, што ни дава кокошката ? – Јајца. – Браво! А што друго ? – Уште јајца. – Добро, а ти на што спиеш ? – На кревет. –...

Виц на денот: Лабаво во теретана…

Седи девојка на статичниот велосипед во теретана и си зјапа наоколу, во другите што вежбаат, во справите. И така неколку минути. Оди инструкторот и ја...

Популарно