17 C
Скопје
вторник, август 21, 2018

Виц: Толку е грд

Толку е грд што кога ќе се качи на врв од планина и ќе извика на сиот глас: Те сакам! Ехото од планината ќе му врати: Имам...

Виц: Кинеските очила што ги гледаат луѓето голи

Одам во една кинеска продавница да си купам било какви очила. Гледам вакви, онакви, различни. Со ултравиолетова заштита, со вакви рамки, со ваква боја. Доаѓа...

Виц: Неостварената мечта на телефон

Му ѕвони мобилниот на некој фраер и се јавува: Ало. Оттаму заводлив и сензуален женски глас: Среќен роденден, секси. А, кој е на телефон? Твојата неостварена жешка мечта. Ало, Харли...

ВИЦ: Знаеш ли англиски?

Го интервјуираат еден кандидат за работно место во фирма, па шефот го прашува: А знаете ли англиски? Знам, како куче. Хм? Како е тоа да знаеш како...

Претерал со сексот

Некој маж имал проблеми со ерекцијата и отишол на доктор. Докторот му вели дека претерал со сексот во последните 20 години и сега му...

Аналгин против бременост

Оди на консултации еден фраер кај лекарот и му вели: Докторе, ќе те прашам најискрено, сакам таков одговор. Сум чул дека еден аналгин е добар...

Ајде внучкo, запеј и на баба

Оди внукот кај бабата на гости за Нова Година да ја посети, а бабата му вели: Ајде чедо, запеј и на баба како што ми...

Виц: Плавуша на очен лекар

Плавуша прави муабет со својата другарка: Маче, вчера сум била на очен преглед. Лекарот ми осветли една табла со букви и ме тераше да ги...

Виц: Запросување на ќерката

Таткото и вика на ќерка си: Денеска дојдe твојот дечко и те побара за жена, јас му реков ДА. Ама тато, јас не сакам да се...

Виц: Опасен женски муабет

Си прават двајца пријатели муабет пиејќи по едно пиво, па едниот му вели на другиот: Дали знаеш пријателе дека жената може истовремено да те крене...

Популарно