31 C
Скопје
недела, септември 23, 2018

ВИЦ НА ДЕНОТ: СИЛЕН ЗАЈКО

Си седи зајко в шума и поминала лисицата и го прашува: -Абе зајко шо прајш? Зајко: Еве ја чекам мечката да ја истепам!!! Поминува волкот и исто...

ВИЦ НА ДЕНОТ: Паметни деца

Разговараат две пријателки: – Како се твоите деца? – Добро… Едниот стана дипломиран профеcор, другиот дипломиран доктор, ќерката дипломиран правник, а малиот не заврши ни средно...

ВИЦ НА ДЕНОТ: Полицаец и крадец

Полицаец фаќа крадец. Немоќниот крадец го прашува полицаецот: – Може ли да одам до пекарата, ќе умрам од глад? – Оди ама веднаш да се вратиш. Полицаецот го...

ВИЦ НА ДЕНОТ: ПРЕЉУБА

Некоја плавуша се сомневала дека мажот ја мами со друга, па отишла во продавница за оружје и купила пиштол. Се враќа таа дома и го...

ВИЦ НА ДЕНОТ: БРКАНИЦА

Во една лудница еден лудак го брка докторот со нож. Овој бегал, бегал, но на крајот се нашол во ќош и немал каде повеќе да...

ВИЦ НА ДЕНОТ: РЕДОВЕН МУШТЕРИЈА

Политичар отишол на исповед. Попот го прашува: – Каков грев имаш, чедо? – Много сум алчен, оче! – Тоа е голем грев! Треба да се избавиш од...

ВИЦ НА ДЕНОТ: ДРАКУЛА И СИНОТ

Дракула со синот шетаат во парк на полноќ. – Тато , да ја папаме онаа! – Не сине, премногу е сува! – Тато, а да ја папаме...

ВИЦ НА ДЕНОТ: ВОСПИТУВАЊЕ

Мајката ајкула го учела својот син како да лови човек. – Значи сине кога ќе го видиш човекот ќе почнеш да кружиш околу него 20...

Виц на денот: Домашна

Учителката го прашува ученикот: - Филип имаш ли домашна? - Не наставничке! Татко ми ја испи. Извор: Б.Б  

ВИЦ НА ДЕНОТ: МИЛИОНЕР НА СМРТНА ПОСТЕЛА

Милионер на смртна постела го диктира тестаментот на адвокатот: -На ќерката и ја оставам фирмата. -На жената и ја оставам вилата. -На љубовницата и го оставам BMW-то. -А...

Популарно