14.5 C
Скопје
сабота, март 23, 2019

Виц на денот: Брачен живот

Мажот и жената дома спиеле во различни соби, па пријателот го прашува сопругот: - Добро бе, другар, а кога сакаш да имате секс? - Ќе свирнам...

Виц на денот: Македонски фризер во Милано

Отворил Македонец фризерски салон во Милано. Прв кај него дошол сопственикот на соседниот дуќан, цвеќарот. – Колку чини? – Ништо не треба, комшија си ми, а...

ВИЦ НА ДЕНОТ: СТУДЕНТИ

Си биле тројца студенти и умреле. Кога умреле отишле кај Св.Петар и тој му рекол на првиот: – Каде студираш? – Економски факултет. – Ааа тоа е лесно,...

Виц на денот: Туристички места во Египет

Ѕвони телефонот во туристичка агенција: - Добар ден, за Египет аранжами имате? - Се разбира господине. - А за кои места? - Шарм-ел-шеик, Таба, Хургада... - Еее супер. Хургада...

Виц: Шармери

Американец, Французин и Македонец разговараат за тоа како ги освојуваат жените: – Јас – вели Французинот – кога ќе ја однесам Женет во ресторан и...

Виц на денот: Црногорец во дискотека

Доаѓа Црногорец до една прекрасна девојка во дискотека и ја прашува: – Здраво девојко, ти се игра ли? – ДА! - одговорила девојката. – Епа ајде стани,...

Виц на денот: Перо доцни на работа

Перо доцни на работа и во ходник налетува на шефот. – Кај си ти до сега касниш цел саат?! -прашува шефот. Перо се замислува и одговара: -...

Виц на денот: Трпе во ќоше

Малиот Трпе си доаѓа од училиште и баба му го прашува: – Што учевте денеска? – Учевме еден збор со три букви. – Марш до ѕидот, казнет...

Виц на денот: Мојата Вера не ми дозволува ракија…

Седи поголемо машко друштво. Еден слабичок маж од групата кој му се обраќа на оној кој става ракија: – Не ми ставај, нема да пијам, мојата Вера...

Виц на денот: Услуга за услуга

Перо ја носи љубовницата во мотел. Си легнале, а љубовницата му рекла: - Знаеш што, лошо ми е ај да оставиме сексот за утре. Перо се...


Популарно