23 C
Скопје
недела, август 9, 2020

Виц: Двајца Грци и еден Македонец

Седат два Грка во авион, до прозорецот и на средното седиште. Доаѓа Трпе, седнува до нив, се раскомотува и ги соблекува чевлите. Гркот до прозорецот вели: -...

ВИЦ НА ДЕНОТ : ГРЧКА ГРАНИЦА

1-ви мај. Продолжен викенд. Голема колона на коли чекаат влез за во Грција. По некое време излегува граничарот а овие му се жалат: – Ај бе цел...

Виц на денот: Трофазна жена

Mлад инженер му објаснува на својот пријател: – Решив да се женам и сега барам трофазна жена! – Што ти значи пак сега тоа трофазна жена? –...

Виц: Напален сопруг

Во спалната соба: Жено, ајде побрзо соблекувај се, не можам да издржам! А бе, рано е уште, малиот не е заспан. Заспан е досега, гарант! Не верувам, не...

Виц: Вакцинирање после работа

Мажот и ѕвони на сопругата: Жено, после работа ќе одам во кафана, да се вакцинирам за коронавирус. Ти се иде тебе? Терај ти слободно, јас...

Виц на денот: Што дава кокошката?

-Мали Џокица, што ни дава кокошката ? – Јајца. – Браво! А што друго ? – Уште јајца. – Добро, а ти на што спиеш ? – На кревет. –...

Виц на денот: Македонски фризер во Милано

Отворил Македонец фризерски салон во Милано. Прв кај него дошол сопственикот на соседниот дуќан, цвеќарот. – Колку чини? – Ништо не треба, комшија си ми, а...

ВИЦ НА ДЕНОТ: ТРАМП И ИВАНОВ

Доналд Трамп дошол на посета во Македонија и како што е редот Ѓорѓе Иванов го однел на прошетка низ Скопје. Се шетале, муабетеле и само...

ВИЦ НА ДЕНОТ: МАКЕДОНЕЦ, СРБИН, ГРК И ЗЛАТНАТА РИПКА

Македонец, Србин и Грк фаќаат златна рипка. Златната рипка им вели: – Ако ме пуштите ќе ви исполнам по една желба на сите. Нормално сите се...

ВИЦ НА ДЕНОТ: ПОЛИЦАЕЦ И ПРОФЕСОРКА

Полицаец сопира некоја госпоѓа која возела брзо: – Госпоѓо, вашите документи! – Ве молам не ме казнувајте, јас сум професорка. А полицаецот и враќа: – Е долго го...

Популарно