1 C
Скопје
петок, декември 14, 2018

Виц: Папагалот што „онадел“ кокошки и попот

Некој поп имал папагал што го сакал многу.Каде и да одел,секогаш го носел со себе, му купувал сè и сешто,а во црквата местото му...

Виц: Логика бе брат…

Се враќа Перо накај дома и пред влезот гледа еден човек како оди по степениците,се смее. Перо си вика: -Овај човек или е добил на лото...

Виц: Која е разлика помеѓу пчела и свекрва?

Која е разликата помеѓу пчела и свекрва? – Пчелата боцка и одма умира, а свекрвата боцка, боцка и не умира.

Виц: Свекрвата ја удри кола…

Две пријателки си разговараат: - Вчера свекрвата ја удри кола во Скопје, едвај преживеа! - Ох мори другарке и мојата ја удри кола во Барселона. - И? - Епа...

Виц: Што ќе направиш ако мажот те изневери?

- Маро, што ќе направиш ако мажот те изневери? - Ќе го изневерам два пати! - Ако уште еднаш те изневери? - Ќе го изневерам четири пати! -...

Виц: Лудак пишува писмо…

Во лудница, некој лудак си седнал на страна и си пишува нешто. Доаѓа докторот и го прашува: - Што пишуваш? - Љубовно писмо. - На кого? - На...

Виц: Перо ќе се отепа

Си доаѓа Перо од работа, и ги фаќа Мара и комшијата како се онадат, и вика: - Вака ли си бе комши, сега ќе те отепам. - Чекај бе Перо, смири...

Виц: Перо во дискотека

Перо и се пушта на девојка во дискотека и и вели: – Ти си најубавата, најзгодната и најдобрата девојка која некогаш ја имам запознаено! А девојкава...

Виц: Перо и Мара водат љубов

Перо и Мара водат љубов. Перо:– Маро, може ли… Мара:– Не! После еден час. Перо:– Маро, може ли аман више?! Мара:– Не! После два саата. Перо:– Марооо, те молам, ајде… Мара:– Е ај кога си...

Виц: Чиј дедо бил повисок

Малиот Трпе му се фали на малиот Цветко: – Мојот дедо беше висок како тоа топола! – А, мојот дедо беше повисок од столб! – Ама, дедо...

Популарно