2.6 C
Скопје
петок, април 3, 2020

Виц на денот: Селанец чека ред на доктор

Дошол некој селанец кај доктор и чека ред. Целиот ден го поминал во чекалната за на крајот од работното време докторот излегол од ординација...

Виц на денот: Плавуша и нормален ceкcyaлен однос после операција

После оперативниот зафат на една згодна русокоса, докторот и врши контрола. - „Докторе што мислите, како сум?“ - Одлично, супер закрепнувате. - „Докторе, а...

Виц на денот: Маката на новопечениот директор

Во некоја државна институција наместиле нов директор. Добил многу убави канцеларии, згодна секретарка, станал буџа човекот. Не поминало долго време, почнало нешто да го...

Виц на денот: Нервозна жена и сообраќаец

Сообраќаецот ја известува нервозната жена која ја запрел со автомобилот: „Госпоѓо, ќе ви пишам казна од 50 евра за навреда на полициски службеник“. „Пиши 150...

Виц на денот: Принципи на спонзорушата

Седат на кафе две спонзоруши и едната ја прашува другата: „Маци, стварно ли одиш со оној тип само затоа што има пари?“ А другата одговара:...

Виц на денот: Живот во карантин

„Чекај сега, да резимираме“, му вели Перо на Трпе, „според одредбава за карантин, смеам да одам само до продавница да испазарам, да ги платам...

Виц на денот: 3 години после епидемијата од коронавирус

2023 година, три години после епидемијата од коронавирусот. Две другарки се среќаваат на улица и прават муабет: – Трпана кај е маж ти, не...

Виц на денот: Што се случува тука?

Се враќа Перо од работа и ја гледа Мара седната на кауч со љубовникот, полуголи: – „Што се случува тука?!“ – прашува Перо изненаден. –...

Виц на денот: Мастика место гел за дезинфекција

Сопругата го праќа мажот до продавница да купи гел за дезинфекција, пандемија на коронавирус е, мора да се пазат. Оди мажот и се враќа...

Виц на денот: Колку ме сакаш од 1 до 10?

Прашуе га кумановка мужа ву: - Мужу, колко ме сакаш ти мене, од ед’н до десет, на пример? - „Па жено, искрено да ти...

Популарно