1 C
Скопје
петок, декември 14, 2018

Виц на денот: Љубовна драма

Перо се враќа од работа и ја фаќа жена си со љубовникот. – Го фаќа и го фрла низ прозор без да проговори ни збор. Следниот ден пак...

Виц на денот: Богаташ и доктор

Новокомпониран богаташ скршил нога и отишол кај приватен ортопед. - Скршена е, ќе мора да и се стави гипс - му рекол ортопедот. - Каков гипс,...

Виц на денот: Бакнеж за чоколадо…

Згодна девојка го прашува продавачот: -Колку чини ова чоколадо? Тој и намигнува и и кажува: -Едно чоколадо, еден бакнеж. -Добро, ќе земам пет парчиња, баба ќе плати.

Виц на денот: Жено изнервирај ме ???

Влав и вели на својата жена: - Жено изнервирај ме! - Зошто? - прашала жената. - Те молам изнервирај ме! - Ама зошто?? - Абе најдов во фиоката аналгин...

Виц на денот: Што дава кокошката?

-Мали Џокица, што ни дава кокошката ? – Јајца. – Браво! А што друго ? – Уште јајца. – Добро, а ти на што спиеш ? – На кревет. –...

Виц на денот: Лабаво во теретана…

Седи девојка на статичниот велосипед во теретана и си зјапа наоколу, во другите што вежбаат, во справите. И така неколку минути. Оди инструкторот и ја...

Виц на денот: Изгребав автомобил?

Влегува тип во Лотарија и им вика на вработените: - Изгребав автомобил! - Опааа, честито г-дине! - Какво честито, кажете кај да се кријам, ме брка сопственикот на...

Виц: Потивко со ороспиите

Таткото на Зоки се враќа од работа, седнува пред телевизорот, но слуша едни карактеристични звуци од ѕидот на соседот. – Значи ми дојде преку глава...

Виц на денот: Што значи кога те чеша нешто???

Двајца другари си прават муабет: - Абе што значи кога те чеша носот? - Мислам дека ќе се скараш со некој. - А раката? - Зависи која. Или...

Виц на денот: Потивко со ороспиите…

Таткото на Зоки се враќа од работа, седнува пред телевизорот, но слуша едни карактеристични звуци од ѕидот на соседот. – Значи ми дојде преку глава...

Популарно