9 C
Скопје
четврток, март 21, 2019

ВИЦ НА ДЕНОТ : СРАМНИ ВОШКИ

Еден маж фатил срамни вошки. Се обидувал да ги отстрани со што ли не… Никаков ефект! Конечно му се пожалил на еден познаник старешина во војска. Старешината: –...

ВИЦ НА ДЕНОТ : ЦРВЕНКАПА

Се шетала црвенкапа низ шумата кога од некоја грмушка слушнала глас: -Што имаш во кошницата Црвенкапо ?! - Колачи, торта и џем. - Друго што имаш ?! -...

(ВИДЕО) Алфа и Буби Бета во акција

Алфа и Буби Бета воведуваат ред во сообраќајот !!!

Виц на денот

Дајте ми диазепам. - Имате рецепт? - Да го имав рецептот, сам ќе си го направев. Маж стои пред градинка. Поминува една мајка и го прашува: - Господине,...

Најсмешните видеа на Интернет: Best Fails април 2018

И додека чекаме да излезе нешто како „чочек во тунел“, да не развесели во овој убав априлски ден, Ви предлагаме да ја погледнете видео...

ВИЦ НА ДЕНОТ : БАБА НА СМРТНА ПОСТЕЛА

Баба лежи на смртна постела и околу неа се собрале цела фамилија. - Леле деца, кутрата јас ќе си умрам – вели бабата Внукот сакајќи да ја...

ВИЦ НА ДЕНОТ : БРАЧЕН ПАР

Брачен пар си легнале да спијат. Жената се надевала на сeкс, но мажот не бил расположен па и рекол: – Ај да поскокаме малку на...

Смеење до солзи: Нов циркуз во квизот на Драган Вучиќ (ВИДЕО)

Дум Ристо, Блажо и Павле. А Спиро? - Учесниците во квизот се чудеа и трудена, но среќа немаа. Квизот „Среќни луѓе“ на познатиот шоумен и пејач, Драган Вучиќ кој...

Јадење-Виц

Си разговараат на телефон две плавуши: – Абе знаеш денес го пратив маж ми да оди да купи компири ама се случи трагедија. – Каква трагедија? –...

Ќе ве насмее до солзи: Одбојкар специјализиран за спасување топки

Погледнете како овој одбојкар успеа да ги спаси сите топки: https://www.youtube.com/watch?v=oY2nVQNlUB8  


Популарно