14.5 C
Скопје
сабота, март 23, 2019

Виц: Може малку предигра?

Оди плавуша на лекар и влегува во собата за преглед. Докторот вели: Соблечете се и легнете на креветот. Плавушата: Леле, докторе, колку сте некултурен. Може прво...

Братучедот на Лирим Красниќи: Секој политичар кој е вмешан во оваа стапица, ќе биде...

САМИ ЌЕ СЕ OCВEТУВAМE БИДЕЈЌИ СИТЕ ЌЕ НИ ДОЈДАТ ВО ЗAТВOPOТ Братучедот на Лирим Красниќи, Мухамет Красниќи, на својот ФБ профил се пофали и го...

Виц: Шармери

Американец, Французин и Македонец разговараат за тоа како ги освојуваат жените: – Јас – вели Французинот – кога ќе ја однесам Женет во ресторан и...

Виц: Паранормална жена

Мујо и Хасо во кафана отвораат муабет на тема жени. Хасо веднаш распалува и не запира со зборување, цело време опишувајќи плавуши со долги нозе...

Јога за парови во реалноста – смеа „до даска“

Кога ќе гледате некои од совршените потези од јога за парови, пред да се обидете да ги практикувате дома со вашиот партнер/партнерка или со...

Виц: Ти ја онадат жената

Си седи маж во кафана. Влегува еден со трчање и вика: – Трпе, брзо трчај дома! Ти ја онадат жената! Мажот брзо скокнува, трча надвор и...

Црн хумор: Баџанаци

Двајца пријатели прават муабет: – Знаеш ти дека јас и господ сме баџанаци! – Е, од кај сега ти и Господ баџанаци. – Епа го знаеш Рамче. –...

Црн хумор: Шеќер

– Еј келнер, имаш шеќер? – Да. – Лошооо, баба ми умре од тоа.

Црн хумор: Аптеки

Цветко му кажува на Трпе: – Трпе, знаеш ли дека во Етиопија нема аптеки! – Зошто? – Затоа што не се пие апче на гладен стомак.

Дедо Мраз во Етиопија

Oтишол Дедо Мраз во Етиопија да им подели пакетчиња на тамошните деца. Зел едно в раце и му збори: - Ај кажи му на Дедо какви...


Популарно