1 C
Скопје
недела, декември 9, 2018

Виц на денот: Бесплатно такси

Си била некоја жена и тргнала накај такси: – Колку треба за до железничка? – 200денари. – А за куферите? – За куферите не се плака. – Епа тогаш...

Виц на денот: Дедо и плавуша

Си доаѓа дома пензионер и гледа како некоја згодна девојка му го пребарува станот. -Леле, дедо те молам не викај полиција,еве прави ми што сакаш,само...

Виц на денот: Исус, Св. Петар и Јуда

Исус, Св. Петар и Јуда се шетале и наишле на една река. Тогаш Исус им рекол дека со верба можат да одат и по вода. Седнал,...

Виц на денот: Влав во продавница за автомобили

Влав доаѓа во продавница за автомобили и го прашува продавачот: – Колку чини овој автомобил? – 15000 евра – одговара продавачот. – А колку троши? – 10 литра...

Виц на денот: Ѓаволот и Св.Петар

Св.Петар и Ѓаволот поставуваат ограда за да го поделат небото. Арно ама Ѓаволот влегол 5 метри во рајот со оградата. Св. Петар му вика: – За 10...

Виц на денот: Перо на одмор

Перо се враќа од годишен одмор. Колегите го прашуваат: – Перо, како си помина на одмор? – Исто како во војната – одговара Перо. – Е како тоа?...

Виц на денот: Трпе во ќоше

Малиот Трпе си доаѓа од училиште и баба му го прашува: – Што учевте денеска? – Учевме еден збор со три букви. – Марш до ѕидот, казнет...

Виц на денот: Перо запира такси…

Перо запира такси и го прашува: – Извинете,колку ќе чини да ме однесете до центарот? – 100 денари. – А ако се качи и жена ми? – 100...

Виц на денот: Погреб

За време на погреб се слуша тропање од ковчегот. – Жено, отвори, јас сум жив!!! – Доста бе, ќути. Докторите знаат подобро од тебе.

Виц на денот : Такси превоз

Го прашуваат Рамче и Ајше таксистот: Колку пари е за тројца до Охрид? Таксистот: 1200. А зошто прашувате за тројца кога вие сте двајца ? Рамче: Оти,...

Популарно