1 C
Скопје
петок, декември 14, 2018

Виц: Толку е грд

Толку е грд што кога ќе се качи на врв од планина и ќе извика на сиот глас: Те сакам! Ехото од планината ќе му врати: Имам...

Виц на денот: Суеверен дечко

Дечко и девојка се соблекуваат, и дечкото ја прашува девојката: - А, колку години имаш? - 13. - Ауу, 13!? Мрш да те нема! - Туу, ама си...

Виц на денот: Уплашена секретарка

Секретарката уплашено го прашува шефот: - Шефе, да не ми давате отказ? - Не, зошто така мислиш? - Па зошто тогаш сте го извадиле троседот од канцеларија?

Пробај да не се насмееш (Видео)

Ја знаете старата игра вистина или предизвик, ајде да ве видам дали нема да се насмеете на видеото со овие забавни животни:

Виц на денот

Дајте ми диазепам. - Имате рецепт? - Да го имав рецептот, сам ќе си го направев. Маж стои пред градинка. Поминува една мајка и го прашува: - Господине,...

Виц: Опасен женски муабет

Си прават двајца пријатели муабет пиејќи по едно пиво, па едниот му вели на другиот: Дали знаеш пријателе дека жената може истовремено да те крене...

ВИЦ НА ДЕНОТ: Животот е како сладолед !!

Животот е како сладолед! И да лижеш и да не лижеш – се топи. Затоа, подобро е да лижеш колку што можеш повеќе, така што...

Ако мажите беа на местото на жените во рекламите :)

Телевизиските реклами често ги прикажуваат жените во провокативни пози и како сексуален објект, без разлика каков производ се рекламира, па дури и храна. Ајде да...

Виц на денот: Жено изнервирај ме ???

Влав и вели на својата жена: - Жено изнервирај ме! - Зошто? - прашала жената. - Те молам изнервирај ме! - Ама зошто?? - Абе најдов во фиоката аналгин...

Мајтап: Факти по кои знаеш дека си од Македонија

– На сопствената венчавка познаваш една третина од гостите. – Секоја свадба почнува со песната “Ерген одев мила мамо”. – Имаш барем еден роднина со кого...

Популарно