18 C
Скопје
среда, април 8, 2020

Виц на денот: Семејна кавга во време на корона

„Кај си досега, ѓубре шетмарско?!“, му вика нервозно жената на мажот, а тој целиот изненаден од оваа нејзина нелогична реакција бидејќи не излегол дома...

Виц на денот: Ако ти сака душата алкохол…

Двајца другари ко искористиле времето кога нема полициски час и решиле да си направат муабет. Влатко: „Брат, лекаров ми рече многу да пазам на...

Виц на денот: И во кревет не си ништо посебно…

Семејна расправија за време на појадок. Мажот нервозен станува од масата и ѝ вели на сопругата: „И во кревет не си ништо посебно! и...

Виц на денот: Сопругата го бpка мажот од дома

Се испокapaле Трпе и неговата сопруга Трпана и таа почнала хистepично да му вика и го бpка од дома: „Собери си ги парталите и...

Виц на денот: Селанец чека ред на доктор

Дошол некој селанец кај доктор и чека ред. Целиот ден го поминал во чекалната за на крајот од работното време докторот излегол од ординација...

Виц на денот: Плавуша и нормален ceкcyaлен однос после операција

После оперативниот зафат на една згодна русокоса, докторот и врши контрола. - „Докторе што мислите, како сум?“ - Одлично, супер закрепнувате. - „Докторе, а...

Виц на денот: Маката на новопечениот директор

Во некоја државна институција наместиле нов директор. Добил многу убави канцеларии, згодна секретарка, станал буџа човекот. Не поминало долго време, почнало нешто да го...

ВИДЕО: Кapaнтин Бенд со изведба на „Рамо, Рамо друже мој“ од Мајкл Џексон

Фчерашни Новости специјално за нивните фанови сподели дел од нумерата „Рамо, Рамо друже мој“ изведена од безвременското дуо „Кapaнтин Бенд“. Слушнете ја нивната одломка,...

Виц на денот: Нервозна жена и сообраќаец

Сообраќаецот ја известува нервозната жена која ја запрел со автомобилот: „Госпоѓо, ќе ви пишам казна од 50 евра за навреда на полициски службеник“. „Пиши 150...

Виц на денот: Принципи на спонзорушата

Седат на кафе две спонзоруши и едната ја прашува другата: „Маци, стварно ли одиш со оној тип само затоа што има пари?“ А другата одговара:...

Популарно