17.9 C
Скопје
вторник, септември 17, 2019

Модерен, моќен и мотивирачки: „Атлетичарот“ е ударниот изборен спот на ВМРО-ДПМНЕ за отворање на...

Подигнато е нивото во предизборните кампањи во Македонија. Вакви се првичните реакции откако публиката имаше прилика да го погледне „Атлетичарот“ премиерно минута по полноќ...

Минималната плата ќе се зголеми на 14.000 денари

Програмата со која ВМРО-ДПМНЕ ќе настапи на претстојните предвремени парламентарни избори се вика „Реално“. Програмата е детално напишана на 500 страници која содржи проекти...

Продолжува силната поддршка на земјоделците, 600 милиони евра наменети за македонското земјоделство во новата...

Ќе продолжи силната поддршка на македонскиот земјоделец и македонското земјоделството, истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски при промоција на новата програма „Реално“. -Вкупно 600 милиони...

Иванов ќе ја добие титулата „Почесен доктор на науки“ на БАН во Софија

На свечена церемонија во Бугарската академија на науките (БАН) во Софија денеска на македонскиот претседател Ѓорге Иванов ќе му биде доделена титулата „Почесен доктор...

Милиони евра во нови автопати

Македонија добива нови километри автопатишта. Градежната оператива е на терен, се работи на изградба на планираните делници кои значително ќе го намалат времето на...

Уметничката академија од Осијек гостува во Драмски театар

На сцената на  Драмски театар Скопје вечер ќе гостува Уметничката академија од Осијек со претставата „Мојот маж, поет“ по приказни од македонската авторка Румена Бужаровска,...

ВИДЕО: Комичари читаат лажни книги со еротска содржина во метро – Погледнете ги реакциите

Какви реакции да очекувате од околината доколку во јавен транспорт читате книга со наслов „Сокриј ја ерекцијата од Бог“ или „10.000 слики од пениси“. Ако...

МАКЕДОНСКА ГОРДОСТ: Несторовски ја продолжи гол серијата во Серија А

Илија Несторовски ја продолжи голгетерската низа во италијанската Серија А, но неговиот Палермо претрпе нов пораз. Несторовски постигна гол во поразот на Палермо во...

ВИДЕО: Нов напад во Дијабекир, експлозии на концерт

Две рачно изработени бомби се фрлени денеска врз кафуле во Дијабекир, во југоисточниот дел на Турција, за време на концерт на младата турска пејачка...

Големо невреме во Франција: Ветер до 160 км/ч, 125.000 семејства без струја

Поради силен ветер, кој достигнал брзина и до 160 километри на час, без електрична енергија останале 125.000 семејства во Франција, јави дописникот на МИА...

Популарно