7 C
Скопје
сабота, февруари 22, 2020

Медицински експерти ги открија физичките причини за смртта на Исус Христос

Губење на крвта, гушење, престанок на работата на срцето, собирање течност во белодробната и срцевата обвивка, дехидрација, тотална исцрпеност… се конкретните физички причини за...

Интервју на Александар Русјаков за Лоза: Овој древен народ во себе носи неверојатна сила

Интервју со Александар Русјаков Здраво живо. Благодарам за овозможената прилика за разговор со редакцијата на ЛОЗА. Се надевам дека ќе отвориме канал за троа светлина...

Промотивно видео на УЕФА за Супер Куп Скопје

Четири месеци ја делат Македонија од организацијата на најголемиот спортски настан кој во историјата се одржал во нашата земја, УЕФА Супер купот. Во рамките на...

Станаа интернет сензација: Манџукиќ во балкански стил му одговори на Меси (ФОТО+ВИДЕО)

Јувентус вчера на домашен терен во Торино одигра неверојатен натпревар во четвртфиналето од ЛШ славејќи против Барселона со 3-0. Покрај атракциите на терен, на навивачите...

5 знаци дека сте добра во кревет

Не постои жена која не си се запрашала себеси : добра ли сум во сексот?! Слично како и кај бакнувањето, тоа во голема мера зависи...

Како да се поздравувате според обичаите во 12 земји

Секоја земја си има своја специфична етикета, кога станува збор за комуникација. Важно е да ja знаеме и да ги почитуваме културните разлики. Ова...

Зголемен бројот на туристи

Македонија во февруари годинава ја посетиле 36.869 туристи кои оствариле 79.860 ноќевања што претставува зголемување на бројот на туристи за 13,6, а на бројот...

Колумна на Оливер Андонов: Мизантропија

МИЗАНТРОПИЈА чие семантичко потекло е грчко, а означува омраза кон луѓето, е длабоко прагматично вкоренет поим во политичката и животната филозофија на СДС-то како...

Во автобусите на ЈСП Скопје од денеска се плаќа и со мобилен на ВИП

ЈСП СКОПЈЕ ја информира јавноста дека после успешното тестирање на системот, од денес, 12.04.2017 година, во функција ќе биде ставено и плаќањето со мобилен...

Груевски: Политичката борба во Собранието е борба за Македонија

Политичката борба во Собранието е борба за Македонија каква што е унитарна, целовита со ова име коешто го имаме, а на СДСМ му пречи...

Популарно