7 C
Скопје
сабота, февруари 22, 2020

5 животни лекции кои ги научивме од Малиот принц: Никогаш не го заборавајте детето...

Малиот принц е книга која ја засакуваме уште од првите редови на читањето. Нејзината моќ лежи во тоа што ни помага да се потсетиме...

Мицкоски: Добив две понуди за ТВ дуел, јас ги прифаќам – Заев нека не...

Во изминатите две недели до мене пристигнаа две понуди за ТВ дуел со Зоран Заев. Првата е на телевизијата Канал 5 за 28 февруари...

Николовски: Следува прочистување на правосудството – приклучете се на маршот „Чекориме за правда“

Ве повикувам денеска со почеток во 18 часот да се приклучите на Маршот „Чекориме за правда“. Тргнуваме од Собранието - и завршуваме пред комплексот...

ФОТО: СДСМ со списоци ја „влече“ администрацијата на марш, а ќе чекори за правда

Со влечење на администрацијата од цела држава, СДСМ денеска ќе маршира во Скопје за правда. Партијата го има утврдено потребниот број на луѓе од секоја...

Ван ден Берг: Упс, го сторија тоа повторно – Владеењето на правото стана шега...

Упс, го сторија тоа повторно: ги прекршија парламентарните правила и процедури, го злоупотребија европското знаменце, спроведоа политички инженеринг сè додека пратениците не подлегнат на...

ВИДЕО: Мајсторијата на Дибала од слободен удар

Јувентус на полувреме има предност од 1:0 против Бреша, а стрелец на голот беше Пауло Дибала. Во отсуство на Кристиано Роналдо, Аргентинецот е прва ѕвезда...

Маричиќ: Гоце Делчев е и важен бугарски јунак, греота е да не разделува (ВИДЕО)

Во интервјуто за РСЕ, Бојан Маричиќ, т.н. координатор за европски прашања во Владата, меѓу другото, на прашањето дали со новата методологија на пример се...

БЕЗ 2/3 МНОЗИНСТВО: На скандалозен и криминален начин со 74 гласаа „за“ донесен Законот...

Покрај сите притисоци на пратениците изминатите денови, покрај се што се случуваше деновиве во Собранието, власта не успеа да обезбеди мнозинство за Законот за...

ВИДЕО: Три рецепти за брз и вкусен неделен ручек

Недела е ден во кој сигурно сакате да одмарате и идејата да не поминете многу време во кујната подготвувајќи ручек изгледа примамливо. А што е...

Најглупави изговори за невежбање од кои мораме да се ослободиме

Навистина е тешко да се организираме и решиме да вежбаме, затоа што навистина е лесно да се пронајде причина за лежење пред телевизорот. Ги...

Популарно