30 C
Скопје
сабота, јули 4, 2020

Нови „бомби“: Заев се фали дека има 8,5 милиони евра капитал и оти го...

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разговор кој Зоран Заев го...

Заев: Се извинувам што после два саати во кафеана им еб*в мајки на шарените...

На денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ Зоран Заев, на новинарско прашање околу последната „бомба“ каде што испраќа навреди кон учесниците во „Шарената револуција“,...

Генерал Ангелов: Зоран Заев е нов Гоце Делчев / Проф. Апасиев: Навреда за Делчев...

Само обид за споредба или нов пробен балон пушти во вчерашната емисија „Само вистина“ полицискиот генерал Стојанче Ангелов од Достоинство во дебатата со проф....

Проф. Јанев: Не постои човечко суштество со здрав разум кое би гласало за СДС!

Професорот Игор Јанев, експерт по меѓународна политика и меѓународно право, со порака до гласачите во Македонија за претстојните предвремени парламентарни избори. Не постои човечко суштество...

Новата сезона на ЛШ, Вардар ја почнува во Брест: Ова е распоредот на натпреварите

Новата сезона во Лигата на Шампионите нашиот ракометен шампион Вардар ја почнува во Брест, Белорусија. Во првото коло од групата во ЕХФ лигата на...

Мицкоски: Заев ветуваше многу, а не испорача ништо – Дајте ни шанса да ги...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидатот за премиер, Христијан Мицкоски на својата Фејсбук страница сподели предизборен видео спот во кој млад господин кој го симболизира...

ВИДЕО: Саше Политико сакаше да ја испровоцира Силјановска, професорката му ја затвори устата

Саше Политико денес сакаше да ја испровоцира професорката Гордана Силјановска Давкова додека таа даваше изјава за медиумите. На безобразен, за него својствен, начин, тој се...

Јовановски искрен: Кичеец е пуштен зошто со Рускоска треба да местат избори!

Се приклучувам на барањето за изземање на Вилма Рускоска бидејќи јас сум жртва на гол политички систем, рече Бојан Јовановски на денешното прво судење...

Поранешен специјалец од Волците објаснува зошто ја напуштил АРМ: Власта и УЧК внесоа Албанци...

Иван Цветановски, поранашен специјалец од баталјонот за специјални намени Волци, на социјалните мрежи објави зошто ја напуштил АРМ. Неговиот Фејсбук статус прочитајте го во продолжение: „Доста...

Мицкоски до Заев: Вашите предавства и капитулации скапо ја чинат државата – за пусти...

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, на вечерашната дебата на Телевизијата 24, во врска со надворешната политика на оваа влада, му посочи на Заев дека...

Популарно