4 C
Скопје
недела, декември 15, 2019

Комисија за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ: Власта се спрема за опозиција

Комисијата за локална самоуправа на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил пишува дека власта предводена од СДСМ се подготвува за опозиција. -ВЛАСТА СЕ СПРЕМА ЗА ОПОЗИЦИЈА Сосема...

Царовска во Валандово пуштила во употреба објект за најмалите кој не ги исполнува стандардите...

Без потпис од надзорот и без технички прием, локалната власт во Валандово со министерката за труд и социјална политика Мила Царовска пуштиле во употреба објект за...

(ВИДЕО) Според Пендаровски премиерот Заев е ненормален

Претседателот Пендаровски и премиерот Заев имаат различни ставови по прашањето за македонскиот јазик кој официјално го негира Бугарија и за македонскиот идентитет генерално. Додека Пендаровски...

Ѓорѓиевски до Спасовски: Рекет немаше да метастазира ако МВР провереше од каде му се...

Оливер Тврдам дека случајот Рекет немаше да метастазира, доколку дадеше насока инспекторите од организиран криминал да проверат од каде твојот пријател Боки 13 има пари...

Груевски до Десковска: Kажи барем една фирма која сум ја преземал со изнуда, извади...

По повод интервјуто на Рената Десковска за ТВ 21, ја повикувам да каже барем една фирма која сум ја преземал со изнуда или без...

Заев: Сериозно ќе размислиме за одржливоста на коалицијата со ДУИ

СДСМ сериозно ќе размисли за односот во коалицијата со ДУИ по блокадата на измените во изборниот законик кои требаше да донесат една изборна единица....

Екс-обвинителката на СЈО, Елизабета Јосифовска, од личен имот има само кредити од 180.000 евра

Екс-заменичката на екс-шефицата на Специјалното јавно обвинителство, Елизабета Јосифовска, и при стапувањето на функцијата и по нејзиното завршување во анкетните лситови нема наведено ниту...

Бугарското ВМРО: Заев најдобро знае дали е „бугарин“

Зоран Заев во македонските медиуми изрази очекување дека Бугарија ќе треба да го „надмине прашањето со македонскиот јазик“. Неговата изјава доаѓа по таканаречената повелба...

Ѓорѓиевски со порака до Спасовски: Додека ги броиш заедничките слики со Боки 13, во...

Оливер, додека ги броиш заедничките слики со Боки 13, во Македонија се случува хаос. Полициски службеници седат со криминалци, а во градовите не владее...

Ременски врши увид во доказите кои ги прибра ОЈО за ,,Меѓународен сојуз”

Пратеничката Фросина Ременски дојде во Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција да изврши увид во доказите кои ги собрало Обвинителството во истрагата...

Популарно