-2 C
Скопје
вторник, февруари 19, 2019

Шабан сам излегол од смачканиот автомобил и влегол во санитетското возило, а потоа во...

Обвинителството во Германија наложило обдукција на телото на Шабан Шаулиќ за во четврток. Според информациите од истрагата, Шабан после судирот на автопатот кај Билфилд сам...

Оваа песна прва ја запеа: Се насетуваше на крај, потресни детали од последниот настап...

Шабан Шаулиќ во саботата настапи во клубот Фарина во Германија, каде бил многу расположен. Никој не ни насетувал каква трагедија ќе се случи неколку...

(Видео) Морничави сцени од местото на сообраќајката: Еве што остана од автомобилот во кој...

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ загина во сообраќајна несреќа во Германија, во близина на Билфилд, каде што имал настап. Шаулиќ во автомобилот бил со...

Најнови информации: Еве кога и како телото на Шабан ќе биде префрлено во Србија!

Синот и ќерката на трагично настраданиот пејач Шабан Шаулиќ, Санела и Михајло Шаулиќ, вчера попладнето отпатуваа во Германија како би го превзеле телото на...

Вдовицата ја пречувствувала трагедијата: Знаев дека нешто се случило!

Гордана Шаулиќ, иако во длабока жалост поради смртта на сопругот Шабан Шаулиќ, низ солзи рекла дека претчувствувала дека нешто се случило. Што да ви кажам,...

Ја кревам чашата за убавите години пред нас: Пораката која Шабан ја посвети на...

Вчера рано наутро во сообраќајна несреќа загина Шабан Шаулиќ. Зад себе остави богата кариера и бројни хитови, но и своето семејство, сопругата Гордана и...

Се враќале од свадба: Зет, невеста и две лица исчезнати од саботата

Над 24 часа трае потрагата на спасувачките екипи и противпожарната служба за пронаоѓање на четири лица на грчкиот остров Крит кои исчезнаа во саботата,...

Состојбата му е критична: Мирсад, возачот зад воланот од автомобилот на смртта се бори...

Легендарниот пејач Шабан Шаулиќ, утринава почина во сообраќајна несреќа во Германија, а неговиот музичар Мирсад Кериќ, кој го управуваше нивното патничко возило ова утро,...

Летале по автопатот: Нема да верувате со колкава брзина се движел автомобилот кој ја...

Популарниот музичар, Шабан Шаулиќ, почина утринава во ужасна сообраќајна несреќа што се случи кога пијан возач удрил во задниот дел од автомобилот во кој...

Морничаво претскажување на Шабан: Еве што и` кажал ден пред смртта на Сека Алексиќ

Српската печајка Сека Алексиќ била во авионот со Шабан Шаулиќ само ден пред неговата несреќа, која исклучително ја потресла. -Вчера патувавме заедно. Во авионот беше...


Популарно