19.2 C
Скопје
среда, октомври 23, 2019

Венизелос: Со неотпочнувањето на преговори со ЕУ, доцни „ерга омнес“ употребата на името

Неотпочнувањето пристапни преговори со Северна Македонија повлекува доцнење на вистинската внатрешна употреба на сложеното име, изјави поранешниот лидер на Сегрчкото социјалистичко движење (ПАСОК), Евангелос...

Вучиќ: И ние ли ќе добиеме исти гаранции како С. Македонија ако го решиме...

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ во интервјуто за виенскиот дневен весник „Стандард“ говорејќи за решавањето на косовскиот прашање направи паралела со случајот на Северна...

Варвициотис: Разделувањето на С. Македонија и Албанија не оди во корист на стабилноста на...

Разврската од Самитот на ЕУ не е пријатна за Грција и не оди во корист на стабилноста во регионот, изјави грчкиот алтернативен министер за...

Цеца на свадбата на Вељко ќе ја отпее песната која Аркан ја обожувал- со...

Светлана Цеца Ражнатовиќ на големо ја подготвува свадбата на својот син кој ќе се венча со неговата избраничка Богдана Родиќ на 24 ноември. Веста за...

Грчките медиуми стравувааат од изборите: Облаци над Договорот од Преспа

Предвремените парламентарни избори кај нас, грчките медиуми, директно ги поврзуваат со иднината на Договорот од Преспа и пренесуваат „загриженост на Атина, за случувањата во...

Вељко им ја соопштил радосната вест на родителите на Богдана, а тие еве што...

Родителите на свршеницата на синот на Цеца, Вељко Ражнатовиќ, се среќни што нивната ќерка е бремена и тие веќе започнале со подготовките за свадбата,...

Бора Чорба е тешко болен, откажани сите настапи

Музичар и фронтмен на групата „Рибља чорба“, Бора Чорба има рак на простата, пренесуваат денеска српските медиуми. Болеста, наводно, е во доста одмината фаза,...

Исповед на 16 годишната Катарина: Не стигнавме ни до Виена, кога ми рекоа: Добра...

Шеснаесет годишната Србинка Катарина прифатила повик од непозната жена во Виена да работи два месеци како бебиситерка за плата од 1.000 евра. Но, наместо...

Борисов: Му реков на Заев да не дава оставка

За Северна Македонија и Албанија, ништо не е готово, само е одложено, изјави денеска премиерот на Бугарија Бојко Борисов од Брисел пред денешниот состанок...

Мицотакис поддржува наше членство во ЕУ доколку ги почитуваме меѓународните договори

Поддршка за членство во ЕУ за северните соседи, изрази премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис пред почетокот на вчерашниот самит на Унијата, позиција која од...

Популарно