БРУКА: Видете што промаши Левандовски! (Видео)

0
456

Репрезентацијата на Полска попладнево играше пријателски меч со Чешка и загуби пред своите навивачи со 1:0.

Еден од главните виновници за поразот е првата ѕвезда, Роберт Левандовски кој успеа да го промаши невозможносто.

Имено, напаѓачот успеа да промаши празен гол од само три метри растојание… Погледнете!

Извор: sportski.mk

Коментирај