Бомба од Италија: Игуаин му кажа ДА на Милан

0
685

Италијанските медиуми лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Гонзало Игуаин е отворен за преселба во Милан.

Милан е во потрага по врвен напаѓач и прв на листата желби е токму Игуаин, кој е на излезна врата од Јувентус.

Неговата цена во моментов изнесува 60 милиони евра, а „росонерите“ сакаат да го финансираат трансферот со продажва на Калиниќ и Андре Силва.

„Скај Италија“ пренесува дека Аргентинецот му кажал ДА на Милан и е спремен да се пресели на „Сан Сиро“ иако „росонерите“ нема да играат во Европа оваа година.

Проблем за Милан може да биде конкуренцијата, бидејќи Челзи исто така го сака Игуаин и е спремен да му понуди повисока плата.

Извор: taratur.mk

Коментирај