Боки 13: Аман бе луѓе, земете и осудете ме веднаш

0
5138

Аман бе луѓе, ништо не ми дозволувате мене да прашам. Па, земете осудете ме и да не ги малтретираме луѓето, извика во еден момент првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, алијас Боки 13.

Неговата реакција уследи откако судијката Васка Николовска Масевска реагираше на едно поставено прашање, што според нејзина и оценка на обвинителката Вилма Русковска, беше ирелевантно за процесот.

Извор: лидер.мк

Коментирај