„Бојкотирам“: Само да ве потсетиме дека Муковски, Арнаудов и Василевски не ги вадеше Катица од притвор за да гласаат за Северна, туку Вилмица

0
3673

Движењето „Бојкотирам“ на Фејсбук се изјасни за улогата на обвинителката Вилма Рускоска при насилната и противуставна промена на името на Македонија спротивно на волјата на македонскиот народ.

Само да ве потсетиме дека Муковски, Арнаудов и Василевски не ги вадеше Катица од притвор за да гласаат за Северна, туку Вилмица. А неа пустата ја чека истата судбина ко Катица.

Кацарска за сведочењето на Стефанова дека вршела притисок: Згрозена сум, размислувам за тужба!

Стефанова сведочи за „Рекет“: Јанева бараше да се согласам Камчев, Мијалков и Јанакиески да одат во куќен притвор

Катица Јанева избркана од судница – На Стефанова ѝ се обратила со зборовите: „Гомнарке, ороспијо“

Коментирај