Белучи на 53 години прошета по модна писта: Телото ја држи, но брчките ја издаваат (фото)

0
606
Italian actress Monica Bellucci poses during a photocall of the movie "Milky Road" directed by Emir Kusturica, on May 8, 2017 in Rome. / AFP PHOTO / Tiziana FABI

Моника Белучи со години ја носи титулата за една од најубавите жени на планетата.

Иако има 53 години и не почитува пластична хирургија, италијанската актерка изгледа како божица и со секое појавување во јавност го одзема здивот.

Модниот двоец „Долче и Габана“ ја ангажираше повторно за своја колекција, овој пат на ревија во Милано, а нејзините фотографии ги преплавија светските медиуми.

Моника на ревијата се појави во долг црн фустан со точки кој ги нагласи нејзините облини,но сепак брчките на лицето ги издадоа нејзините години.

Извор: kurir.mk

Коментирај