Баша: Рама со семејството и пријателите за шест години украл милијарда евра

0
288

Лидерот на албанската опозиција, Љуљзим Баша во нова видео порака на социјалната мрежа „Фејсбук“ го обвини албанскиот премиер, Еди Рама за огромна кражба.

Еди Рама е уметник за измама. Сѐ што вети, сѐ што рече е лага со цел да краде. Еди Рама и неговите олигарси не оставија ништо за граѓаните. Тој не му дозволува никому да креира, конкурира или гради, го обвини Баша актуелниот премиер.

Како што се наведува, Рама со семејството и пријателите за шест години украл милијарда евра. Баша му порача на Рама да си замине од власт за да се ослободи Албанија.

Коментирај