Баш балкански: Браќата на Јокиќ му „изредија“ се на судијата поради исклучувањето (ВИДЕО)

0
125

Српската кошаркарска ѕвезда во НБА лигата, Никола Јокиќ повтроно одигра одличен натпревар, овој пат против Индијана.

Јокиќ постигна 26 поени, но не го заврши натпреварот поради исклучување.

Србинот имаше една нервозна реакција, а тоа судиите не му го простоија и го испратија надвор од паркетот.

Во моментот на исклучувањето забележана беше и реакцијата на браќата на Јокиќ кои збеснаа и испратија пцовки кон делителот на правдата.

Извор: sportski.mk

Коментирај