Барса и ПСЖ ја спремаат најскапата трампа во историјата

0
152

Барселона нема среќа со скапите засилувања во последно време. Минатото лето плати 120 милиони евра за Гризман, но Французинот се уште не го покажа својот квалитет на „Камп Ноу“.

Гризман требаше да биде големо и долгорочно засилување за Каталонците, но не се снаоѓа баш најдобро на „Камп Ноу“, а навивачите немаат трпение.

Во шпанските медиуми се шпекулира дека Гризман би можел по само една сезона да ја напушти Барселона, а каталонски „Спорт“ објави дека Французинот не е задоволен со ситуацијата.

Наводно, интерес за Гризман покажаува ПСЖ кој со години се обидува да го ангажира, па парижаните сигурно ќе сакаат да го купат ако Французинот реши да ја напушти Барселона.

Познато е дека Барса е силно заинтересирана за услигите на Нејмар, па можно е да дојде до трампа помеѓу двете скапи ѕвезди.

Извор: sportski.mk

Коментирај