Барса го продава: Заминува едно од најскапите засилувања

0
615

Меѓутоа, тешко дека ќе успее да се наметне под водство на Валверде кој има план да ги форсира и играчите од школата на Барса, а Гризман, Суарез и Меси нема да бидат неприкосновени.

Младиот фудбалер, Осман Дембеле добро започна, но потоа се повреди, а сигурно дека нема да прифати да седи на клупата, доколку на лето пристигна Гризман.

Дембеле пристигна од Дортмунд за околу 140 милиони со бонуси и во тој момент тоа беше вториот најголем трансфер во светот.

Меѓутоа, тешко дека ќе успее да се наметне под водство на Валверде кој има план да ги форсира и играчите од школата на Барса, а Гризман, Суарез и Меси нема да бидат неприкосновени.

Поради оваа причина, Барса со цел да ги намали трошоците, но и да добие пари за нови трансфери би можела да го продаде Дебмеле за само година дена. Англиските клубови би платиле добра сума за поранешниот играч на Рен, пишува „Don Balon“.

Коментирај