Баерн жестоко го казни Рибери поради Инстаграм!

0
919

За време на паузата во германската Бундеслига, Франк Рибери отпатува во Дубаи и таму го проба светски познатото јадење, бифтек валкан во 24-каратно злато која чини 1.200 евра и која му ја спремил турскиот кувар Нусрет Гокче.

Рибери го постираше видеото на социјалните мрежи, поради што следуваа остри критики на негова сметка, а тој жестоко одговори.

„Не ви должам ништо. За својот успех сум му благодарен само на Бог, себе и на роднините. Останатите се само прашина на чорапи. Да почнеме со овие љубоморни, лути и родени поради дупнат кондом. Да ви е*ам мајката, бабата и цело семејно стебло“, напиша Рибери.

Ваквото однесување на францускиот фудбалер ја шокираше јавноста, а од Баерн веднаш порачаа дека Рибери ќе биде казнет.

„Рибери е казнет со многу висока казна и ние сме изненадени од неговото однесување. Тоа што е јасно е дека никогаш нема да толерираме такво однесување“, порача спортскиот директор, Салихамиџиќ.

Извор: sportski.mk

Коментирај