Бабунски заминува од Црвена Звезда

0
404

Македонскиот фудбалски бисер Давид Бабунски е пред излезната врата од „Маракана“.

Македонскиот фудбалски репрезентативец највероватно во јануари ќе го го напушти поранешниот европски и светски првак Црвена Звезда и ќе се пресели на „апенините“.

Сампдорија, Киево, Аталанта се само дел од екипите заинтресирани за Македонскиот „бисер“.

Да потсетиме дека Бабунски во Црвена Звезда пристигна од Барселона Б.

Но, тренерот Божовиќ не му укажа шанса па така се очекува Бабунски да ја напушти Звезда веќе во јануари.

Коментирај