Автомобилот тотално здробен: 24-годишен прилепчанец загина попладнево во тешка сообраќајка

0
469

Попладнево околу 17:30 часот се случи тешка сообраќајна несреќа во Прилеп, поточно на излезот од градот кај Авто Мото Сојузот.

Како што јави локалниот портал на Шеталиште, во тешката несреќа загинал 24 – годишниот прилепчанец И.В. со патничко моторно возило „Хонда Цивик“ со прилепски регистарски таблички. Тој удрил во дворот, односно во автомобил џип „Ренулат – Дастер“ со скопски регистарски таблички.

Полиција е на местото на несреќата и врши увид.

Коментирај