Автобус се заби во дрво – сообраќајка во Автокоманда (ФОТО)

0
936

Сообраќајна незгода во која автобус се заби во дрво се случи пред неколку минути во скопската населба Автокоманда. Според сведоштва од социјалните мрежи сообраќајката се случила кај вториот надвозник од Автокоманда кон Маџари.

Сообраќајот во овој момент се одвива отежнато, велат очевидци на Фејсбук. Засега нема информација за причината за несреќата и за повредени во истата.

Avtobus-drvo-1 Avtobus-drvo-kurir

Коментирај