Автобус на ЈСП излетал од патот кај Матка, повредени неколку патници

0
355

Вчера во 18,40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат с.Д.Матка-с.Г.Матка автобус „Јутонг“ на ЈСП, управуван од М.Б.(55) од Скопје излетал надвор од коловозот.

Во незгодата со повреди се здобиле патниците М.И.(59), С.И.(31) и А.Х.(22) сите од с.Матка-скопско и биле пренесени во Комплексот клиники “Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Скопје.

Извор:република.мк

Коментирај