Авион удри во зграда на аеродром во Австралија: Му откажале кочниците (ВИДЕО)

0
477

Авион на авиокомпанијата „Кобам Авиејшн“ удрил во аеродромска зграда во Перт, Австралија, бидејќи за време на движењето по пистата на леталото му откажале кочниците, пренесуваат светските медиуми.

Во авионот, во моментот на несреќата, се наоѓале 62 патници и четири членови на екипажот, но за среќа во инцидентот нема повредени.

Коментирај