Аца Лукас го прекина настапот, па заврши во болница

0
529

Српските медиуми јавуваат дека пејачот Аца Лукас во средата го прекинал натапот во Будва бидејќи му се слошило и завршил во болница.

Пејачот имал проблем со гласните жици, најверојатно поради честите настапи и морал да отиде во болница.

По примената инфузија пејачот се почувствувал подобро и веќе следниот ден го одржал најавениот настап во Будва.

Коментирај