Арпад Штербик претставен во Веспрем!

0
299

Арпад Штербик и официјално е претставен во унгарскиот Веспрем, каде ќе остане најмалку до 2020 година. Сега веќе поранешниот голман на Вардар по вторпат ќе го облече дресот на Веспрем, каде настапуваше од 2001 до 2004 година и се закити со три шампионски титули.

Фотографија на Veszprém Handball Team.Штербик беше најавен како големо засилување на клубот кој сака да ја врати круната во шампионатот на Унгарија, а воедно и да се врати на Ф4-турнирот во Лигата на шампионите.

Извор: sportski.mk

Коментирај