АПСОЛУТЕН ХИТ: Хрватскиот тенисер во текот на мечот разговараше – сам со себе (ВИДЕО)

0
174

Хрватскиот тенисер Борна Чориќ стана вистински хит на друштвените мрежи и тоа поради необичната тактика која примени на последниот меч.

За да ја поправи својата игра во една од паузите, тој разговараше и ништо не би било чудно доколку тоа не го правеше – самиот со себе!

Ова видео го објави и самиот тенисер со коментар:

„Не разговарам секогаш сам со себе, но кога го правам тоа самиот себе и си одговарам“.

Извор: sportski.mk

Коментирај