Апасиев: Заев цело време знаел за старечките домови на Боки, а Ременски ќе го крка

0
1830

Проф.д-р Димитар Апасиев од Левица на својот Фејсбук профил коментираше за аудио бомбата која што ја објави Милошоски денеска во Собрание и зс истата напиша:

Опааа… Значи Заев цело време знаел за “СТАРЕЧКИТЕ ДОМОВИ” на невладината на Боки 13 (поради кои сега го крка Ременски со кривична) плус му помагал во неколку наврати.

#СамиОдСебеЌеСеРаспаднете
#ТикТакТикТак
#ЌеВиситеЗаедно

Милошоски објави aудиo бомба за Заев: Му помагавме на Боки 13 за телевизијата, плус земаше пари од Мицевски

Коментирај