Апасиев за „Монструм“: Во цивилизирана држава Заев побајаги ќе лежеше затвор

0
1059

„Во цивилизирани држави, ова однесување на сегашниот премиер (да имаш докази за убиство, а да не ги даваш) се вика „ПОПРЕЧУВАЊЕ НА ПРАВДАТА“ и се лежи побајаааги затвор“, коментира професорот Димитар Апасиев на обвинувањето на таткото на Алексадар Наќевски, едно од убиените момчиња кај Смиљковското Езеро.

Во неговата објава стои дека се чувствува „прекурчено од угодување кон ‚коалициониот партнер’“.


Таткото на едно од убиените момчиња кај Смилковско езеро го обвини премиерот Зоран Заев дека иако неколкупати им ветил дека ќе ги каже имињата на функционерите на ДУИ, сега откако склучи коалицијата со ДУИ, тој манипулира со доказите кои што можат да доведат до вистината за „Монструм“… (прочитајте ТУКА)

ЗАЕВ ПОРАДИ ДУИ МАНИПУЛИРА СО ДОКАЗИТЕ: Татко на убиено дете кај Смилковско езеро побара стражарно приведување на Заев и претсес на седиштето на СДСМ

Коментирај